۵ نکته که برای راه اندازی یک استارتاپ باید بدانید (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 05 آذر 1396

۵ نکته که برای راه اندازی یک استارتاپ باید بدانید (قسمت دوم)

در مقاله ی قبل که از اینجا قابل دسترسی است درباره ی شروع کار های استارتاپ صحبت کردیم و به دو نکته درباره ی آن اشاره کردیم. اولین نکته این بود که ایده ی خود را ساماندهی کنید و آن را به مرحله ی اجرا درآورید، هیچگاه فکر نکنید که ممکن است ایده ی شما به اندازه ی کافی بزرگ و جالب نباشید. همچنین گفتیم که دومین گام برای موفقیت در این زمینه آزمون و خطا و پرس و جو است، شما باید پیش از شروع سرکمایه گذاری و کار اصلی تمام جنبه های کار خود را بدانید. در این مقاله ی به ۳ مورد دیگر که باید به آن ها توجه شود اشاره می کنیم و این مطلب را به پایان می رسانیم.
  • شروع به کار و تولید محصول

مرحله ی بعد شروع به کار اصلی و تولید محصول (یا عرضه ی خدمات) نهایی شماست. شما ایده ی خود را ساماندهی کرده اید و درباره ی آن به اندازه ی کافی تحقیق کرده اید. حالا نوبت اجراست، باید محصول خود را تولید کنید و سعی کنید آن را عرضه کنید. French کسی است که با ایده ی تولید عروسک وارد بازار شد و برند GameKlips را ایجاد کرد. او در این باره تولید محصولات می گوید : همیشه بهترین حالت برای تولید یه محصول اینه که سعی کنید برای تولید محصولاتتون به شهر یا کشور دیگه ای نرید. همیشه سعی کنید جایی که قراره محصولات شما رو تولید کنه نزدیک شما باشه، این خیلی مهمه که شما بتونید به راحتی به کارگاه تولیدی دسترسی داشته باشید و درباره ی محصولا با هم صحبت کنید. Canadian Icons نام یک شرکت است که محصولی عرضه نمی کند بلکه خدماتی را برای مشتریان خود ارائه می دهد. موسس این شرکت، Aaron Slipacoff، درباره ی شروع کار خود و شرکتش می گوید: ما می خواستیم در چرخه ی تولید محصول تا عرضه آن به مشتریان ببینیم چه حلقه های گمشده ای وجود دارد و آن ها را فراهم آوریم. درواقع به دنبال انجام کاری بودیم تا این چرخه بهتر جریان داشته باشد و مشتری ها از آن استقبال کنند. در نهایت به این ایده رسیدیم که عرضه ی محصولات در نیمه شب و بعد از ساعت ۱۲ خیلی کم صورت می گیرد و در این زمینه ایراد اساسی وجود دارد. ما همین کار را انجام دادیم به اضافه ی این که قول دادیم محصولات رو در کمتر از ۹۰ دقیقه به دست مشتری می رسونیم. همچنین این شرایط رو برای مشتری ها به وجود آوردیم که که در صورت ناراضایتی مخصولات رو برگشت بدون بدون هیچ هزینه ای، ابتدای کار ریسک بالایی بود اما در نهایت این استراتژی جواب داد. مهم است که بازار هدف خود را بشناسید، شما یک کار استارتاپی را می خواهید اجرا کنید و باید بدانید که مخاطبان شما دقیقا چه کسانی هستند و چه می خواهند. استارتاپ
  • استفاده از منابعی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند

در مرحله ی بعد کاری که باید حتما انجام دهید تا از موفقیت محصولات خود اطمینان حاصل کنید این است که از منابعی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند برای استخراج اطلاعات استفاده کنید. این خیلی مهم است که شما خیلی زود دیده شوید و این اتفاق در جایی که همه ی برند ها وجود دارند رخ نمی دهد. شرکت GameKlips برای ارائه ی محصولات خود و کسب تجربه برای چگونگی ارائه ی محصولات از فروم ها استفاده کرد. French در این باره می گوید: میزان اطلاعاتی که در شبکه های اجتماعی و فروم ها وجود دارد بی نظیر است. شما به راحتی می توانید به میزان زیادی از اطلاعات و تجربیات کاربران دست پیدا کنید، اطلاعاتی که کمتر شرکتی آن ها را در اختیار دارد و منابعی که کمتر شرکتی از آن ها استفاده می کنید. بهترین محل برای جمع آوری تجربات کاربردی و مفید در حال حاضر شبکه های اجتماعی، فروم ها و نرم افزار های پیام رسان است.
  • ایجاد یک روابط عمومی قوی

آخرین نکته ای که برای موفقیت کسب و کار و استارتاپ خود نیاز به دانستن آن دارید این است که باید سعی کنید یک روابط عمومی قوی با مشتریان و کاربران خود برقرار کنید. این یکی از مهم ترین مسائل در این زمینه است. زمانی که همه ی مراحل قبلی را انجام داده اید و محصول خود را عرضه کرده اید تنها یک کار باقی می ماند آن هم داشتن یک رابطه ی قوی با مخاطبان است. تبلیغات محصول نیز در همین مرحله قرار دارد و نوعی ارتباط با مشتریان محسوب می شود. نکته ی مهم این است که ارتباط با مخاطبان و مشتریان احتمالی لزوما بعد از تولید محصول صورت نمی گیرد، مانند بسیاری از استارتاپ های موفق که خیلی پیش تر از آنکه محصولی ارائه دهند، تبلیغات و ایجاد ارتباط با مشتری ها را آغاز کردند و این ارتباط باعث شد به هنگام ارائه ی محصول شناخته شده باشند. ما در بستراه می توانیم بهترین مشاوره ها را برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار، عرضه ی محصول، ایجاد کمپین های تبلیغاتی، راه اندازی و طراحی سایت، ایجاد پیج در شبکه های مجازی و مدیریت آن ها و ... به شما ارائه دهیم. برای دریافت مشاوره ی کارشناسان ما راه های زیادی وجود دارد، برای ارتباط از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام