۵ نکته که برای راه اندازی یک استارتاپ باید بدانید

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon شنبه 04 آذر 1396

۵ نکته که برای راه اندازی یک استارتاپ باید بدانید

برای راه اندازی یک استارتاپ و کسب و کار جدید موارد زیادی وجود دارد که باید به آن ها دقت شود. خیلی مهم است که از بقیه ی استارتاپ ها الگو برداری کنید و از رفتن به راه های اشتباهی که قبلا تست شده اند خودداری کنید. در این مقاله با توجه به تجربه ی چند استارتاپ موفق می خواهیم به ۵ نکته ی بسیار مهم که در ابتدای کار باید به آن ها توجه کرد بپردازیم. برای دریافت انواع مشاوره درباره ی راه اندازی استارتاپ ها، تعیین استراتژی تبلیغ و عرضه ی محصول، طراحی سایت، مدیریت شبکه های مجازی و ... می توانید با کارشناسان سایت Bestrah ارتباط برقرار کنید. برای ارتباط از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.
  • تصیمیم بگیرید و انجام دهید!

نکته ای که همه ی استارتاپ های موفق به آن اشاره کرده اند و پیش از هر چیز دیگری آن را بیان می کنند این است هر ایده ای که به ذهنتان رسید می تواند به نوعی آغاز کننده ی یک حرکت بزرگ و وسیع باشد که در نهایت به موفقیت بسیار بزرگی برسد. درواقع همه ی استارتاپ ها از جایی شروع می شوند که یک مشکل وجود دارد و ما برای حل آن یک ایده و راه حل مناسب به ذهنمان می رسد. بهتر است به جای آنکه بگذارید این ایده فراموش شود و بیخیال آن شوید تصمیم بگیرید ایده ی خود را جلو ببرید، از ریسک کردن نترسید و مطمئن باشید که هر ایده ای در ابتدا خام است و باید پخته شود اما در نهایت با کمی فکر و تحقیق می توان به موفقیت های خوبی دست پیدا کرد. Gretta van Riel یکی از کسانی که پروژه ی استارتاپی موفقی ارائه داد درباره ی ایده ی خود گفته است :
" من درواقع ایده ی اصلی کارم رو تو خواب پیدا کردم و وقتی بیدار شدم یادم اومد که چه ایده ای تو خواب به ذهنم رسیده. حتی درنگ نکردم، از همون روز شروع کردم به ساختن و راه اندازی ایده ی خودم."
استارتاپ بسیاری از ایده های جالب و استارتاپ های موفق، حتی مطرح نمی شوند و تنها دلیل این ماجرا ناامیدی افراد از آینده و نحوه ی کار است. اگر ایده ای به ذهنتان رسید که فکر می کنید می تواند موفق باشد پس حتما آن را چیگیری کنید.
  • نسخه ی آزمایشی کار

شاید بزرگترین دلیلی که بسیاری از استارتاپ ها و کسب و کار ها در فاصله ی کمی از آغاز به کار شکست می خورند این است که آن ها بدون هیچ تست و آزمایشی ایده ی خود را به مرحله ی اجرا می گذارند و وقت و هزینه ی بسیار زیادی را هدر می دهند. این خیلی مهم است که شما ایده ی خود را پرورش دهید و آن را امتحان و آزمایش کنید و در مرحله ی بعد و پس از آنکه نسخه ی آزمایشی آن به موفقیت نسبی رسید در پی اجرای کامل آن باشید. نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که ایده ی شما ممکن است توسط افراد دیگر و کسانی که با آن ها مشورت می کنید به سرقت برده شوند پس راه حل چیست؟ برای پیاده سازی ایده باید سعی کنید اولا تا جای ممکن جزییات طرح خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید و در مرحله ی بعد حتما ایده ی خود را به ثبت برسانید تا کسی نتواند بدون اجازه ی شما از آن استفاده کند. در آخر به این توجه کنید باید حتما با کسانی مشاوره کنید که در این زمینه از اعتماد شما سواستفاده نمی کنند و می توانند بهترین مشاوره ها را در اختیار شما بگذارند. برای دریافت مشاوره و استفاده از دانش و تجربه ی ما می توانید با کارشناسان بستراه ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام