۱۰ نکته در چانه زدن بر سر قیمت خودرو

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon شنبه 27 آبان 1396

۱۰ نکته در چانه زدن بر سر قیمت خودرو

چانه زدن بر سر قیمت اجناس کاری است که برای عده ای بسیار لذت بخش دوست داشتنی است در حالی که عده ی دیگری از آن به شدت متنفر هستند. دسته ی اول دوست دارند با چانه زدن مدام قیمت جنس دلخواه خود را پایین تر بیاورند تا در نایت از خرید خود راضی باشند و دسته ی دوم دوست دارند که هر چه زودتر خرید خود را به قیمت مناسب انجام دهند. به هر حال چه شما این فرآیند را دوست داشته باشید و از آن خوشتان بیاید و چه خوشتان نیاید چانه زدن بر سر قیمت اجناس آن هم زمانی که قیمت آن ها ثابت و تعیین شده باشد غیر ممکن است. قیمت خودرو از آن دسته مواردی است که همواره جا برای چانه زدن در آن وجود دارد به خصوص که موضوع خرید و فروش یک ماشین کارکرده باشد، آن وقت می توان با اطمینان گفت هیچ قیمت مشخص و دقیقی وجود ندارد که در نتیجه جا برای چانه زدن بسیار باز است. موارد زیادی بر روی قیمت یک ماشین کارکرده تاثیر دارد اما یکی از تاثیر گذارترین آن ها همین مذارکرات و چانه زدن های پای معامله است. در این مجموعه پست می خواهیم به ۱۰ نکته در رابطه با چانه زدن ها بر سر قیمت خودروی کار کرده بپردازیم.
  • آیا اصلا علاقه ای به چانه زدن دارید؟

ممکن است برای شما سوال شود که چرا داریم لیست نکات مربوط به چانه زدن را با این سوال آغاز می کنیم اما حقیقتی که وجود دارد این است که افراد زیادی هستند که علاقه ای به تحقیق و پرس و جو و در نهایت چانه زدن بر سر قیمت با توجه امکانات و آپشن های خودرو ندارند یا حتی با اینکه به چنین چیزی علاقه دارند اما توانایی آن را ندارند، که در نتیجه آغاز چین کاری بدتر باعث پرداخت پول بیشتر و ضرر بیشتر می شود. بهتر است قبل از اقدام برای خرید خودرو تکلیف خود را روشن کنید و اگر نمی خواهید چانه بزنید بهتر است این کار را بر عهده ی دیگران بگذارید. در این موارد پیشنهاد اول این است که سعی کنید از بنگاه های فروش خودرو استفاده کنید که اگر چه بهترین و پایین قیمت را به شما پیشنهاد نمی دهند اما می توانید خیالتان راحت باشد که هم قیمت خودرو خیلی بالا نیست ( قیمت در حد معقول است) و هم امکانات و شرایط خودروی خریداری شده در حد متوسطی قرار دارد.
  • هدف گذاری مشخص داشته باشید

حتما هدف گذاری مشخص داشته باشید و پیش از انجام خرید بدانید که به دنبال چه نوع خودرویی هستید. این خیلی مهم است که شما پیش از وارد شدن به فرآیند خرید و .... بودجه ی اولیه برای خرید و همچنین بودجه ای که ماهانه می توانید برای خودرو هزینه کنید را بسنجید تا بتوانید هدف گذاری صحیح داشته باشید. به این طریق دیگر در فرآیند چانه زدن خیالتان راحت است که ماشینی را معامله نمی کنید که توانایی هزینه های آن را نداشته باشید. راه های زیادی برای فهمیدن اینکه چه بودجه ای را صرف کنید و چه خودرویی را خریداری کنید وجود دارد، وبسایت ها و فروشندگان و مشاوران و ... زیادی وجود دارند که می توانند توانایی مالی شما را بسندجند و ذدر نهایت به شما نوع خودرو و میزان بودجه ای که برای خرید آن نیاز دارید را به شما پیشنهاد بدهند. بهتر است قبل از خرید از مشاوران کمک بگیرید. همچنین اگر فکر می کنید که می توانید خودتان وبسایتی در این زمینه و برای فروش خودرو، مشاوره در زمینه ی فروش خودرو و ... ایجاد و مدیریت کنید، می توانید از مشاوره ی کارشناسان سایت ما در زمینه های طراحی سایت، دیجیتال مارکتینگ، افزایش سئوی سایت، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی، مدیریت شبکه های اجتماعی و ... استفاده کنید: @mfathi128  

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام