۱۰ نکته در چانه زدن بر سر قیمت خودرو (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 28 آبان 1396

۱۰ نکته در چانه زدن بر سر قیمت خودرو (قسمت دوم)

در مطلب قبلی توضیح دادم که چانه زدن بر سر قیمت اجناس و به خصوص قیمت خودرو که می خواهیم درمورد آن صحبت کنیم چه اهمیتی دارد. در ادامه نیز به دو نکته در این باره پرداختیم و توضیح دادم که اول از همه ببینید آیا واقعا می خواهید چانه بزنید یا نه، اگر اهل چانه زدن نیستید و نمی توانید این کار را به خوبی انجام دهید فکر خرید خودرو به طور شخصی از طریق صفحات اجتماعی، سایت های فروش آنلاین و دیگر راه ها را از ذهن خود بیرون کنید و سعی کنید از فروشندگان مورد اعتماد خود بخواهید خودروی دلخواه شما را برای شما پیدا کنند. همچنین به این نکته اشاره کردیم که هدف گذاری صحیح داشته باشید و از قبل بدانید دقیقا چه مقدار می خواهید و می توانید هزینه کنید تا در نهایت چه خودرویی با چه امکاناتی داشته باشید. حالا می خواهیم در این مطلب نیز به نکات جدیدی در این باره اشاره کنیم.
  • ماشین درستی را انتخاب کنید

اگر طبق صحبت های مطلب قبل عمل کنید و یک هدف گذاری انجام دهید و بودجه ی دقیق خود را تعیین کنید می توانید در قدم بعد به دنبال خودروی مناسب خود با توجه بودجه ای که دارید بگردید. اینکه بتوانید خودروی درستی را انتخاب کنید بسیار مهم است، خودرویی که هم به لحاظ بودجه ی خرید با شما هماهنگ باشد، هم هزینه های آینده ی آن با توانایی مالی شما هماهنگ باشد و هم در کنار این موارد امکانات مناسبی برای شما فراهم آورده باشد. شما باید ماشین مورد نظر خود و مطابق بودجه ی خود را انتخاب کنید و در قدم بعد حتما باید درباره ی این ماشین اطلاعاتی به دست بیاورید. این مسئله یکی از موارد مهم چانه زدن و انجام معامله است و تاثیر زیادی بر نتیجه ی آن دارد. هر وقت که خودروی مورد نظر را انتخاب کردید و مدل آن را مشخص کردید حالا باید از طریق راه های ممکن تا جایی که می توانید درباره ی خودرو اطلاعات جمع آوری کنید. همچنین باید درباره ی تعمیراتی که تا کنون بر روی خودرو اعمال شده تحقیق کنید تا مطمئن شوید خودرو مشکل اساسی ندارد. هر چه بیشتر درباره ی خودرو اطلاعات داشته باشید قدرت چانه زنی بیشتر و در نتیجه قیمت خرید بهتری خواهید داشت.
  • قیمت مناسب خودروی مورد نظر را بدانید

فرض کنید شما می توانید بودجه ای در حدود ۳۰ میلیون تومان برای خرید خودرو داشته باشید و از طرفی هم خودروی مورد نظر خود را پیدا کرده اید و این خودرو دقیقا همه ی آن امکاناتی که شما در نظر داشتید را دارد. حالا ایا این ماشین را باید بخرید؟ قیمت آن مناسب است؟ خب، خیلی سریع پیش نروید. اگرچه شما به خودروی مورد نظر خود رسیده اید و این خودرو دقیقا با بودجه ی شما هماهنگ است، اما ممکن است قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده است بیشتر از مقداری باشد که ارزش دارد. شما باید بعد از آنکه خودروی مناسب خود را پیدا کردید درمورد قیمت مناسب آن نیز تحقیق کنید و می توانید برای این کار از تعمیر گاه ها و بنگاه های خودرو کمک بگیرید.
  • قیمت خودروی مورد نظر در شهر شما چقدر است؟

یکی از عواملی که بسیار زیاد بر روی قیمت خودرو تاثیر گذار است منطقه ای است که در آن معامله صورت می گیرد. این مهم است که شما در چه شهری هستید و در این شهر با توجه به مسائل جغرافیایی و آب و هوا چه خودرویی عملکرد بهتری دارد و در نتیجه اینکه شما در چه شهری می خواهید خودرو را خرید کنید بر روی قیمت آن تاثیر گذار است. حتما تحقیق کنید تا قیمت خودروی مورد نظر را در شهر خودتان پیدا کنید. اگر به دنبال راه اندازی وبسایتی برای فروش آنلاین خودرو، ارائه مشاوره و ... هستید می توانید از تجربیات ما در این زمینه کمک بگیرید. برای مشاوره با کارشناسان ما در زمینه های طراحی سایت های حرفه ای و رسپانسیو، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی، راه اندازی و مدیریت شبکه های اجتماعی و ... می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید: @mfathi128

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام