۱۰ نکته در چانه زدن بر سر قیمت خودرو (قسمت سوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon دوشنبه 29 آبان 1396

۱۰ نکته در چانه زدن بر سر قیمت خودرو (قسمت سوم)

در دو مطلب قبلی کمی درباره ی چانه زدن های معامله ی خودرو توضیح دادم و در این مطلب هم می خواهیم به موارد مهم دیگری که باید به آن ها توجه داشت اشاره کنم. شما می توانید این مطالب را با کلیک بر روی اینجا مطالعه کنید.  
  • مقدار کیلومتر استفاده شده از خودرو و امکانات آن را بدانید

زمانی که می خواهیم خودروی نو خریداری کنیم کار سختی در قیمت گذاری وجود ندارد. این ماشین ها همگی کارکرد صفر دارند، امکانات مشابه و تعیین شده دارند و به طور کلی قیمت گذاری آن ها بسیار ساده است. اما زمانی که می خواهیم خودروی کار کرده و دست دوم را خریداری کنیم داستان کاملا متفاوتی داریم. ممکن است شما ماشین های مشابهی که دقیقا در یک سال تولید شده اند را پیدا کنید که هر کدام کارکرد و امکانات و آپشن های متفاوتی از دیگری دارد و همه ی این ها بر قیمت گذاری آن تاثیر گذار هستند. پیش از آن که بر روی قیمت خودرو و معامله مذاکرات خود را آغاز کنید باید بدانید خودرویی که می خواهید بخرید چند کیلومتر کارکرد دارد زیرا هر چه کارکرد بیشتر باشد، قیمت خودرو نیز کمتر است به این ترتیب می توانید برای خرید یک خودرو با قیمت پایین تر مدلی را پیدا کنید که کارکرد بیشتری داشته. همچنین امکانات و آپشن هایی که خودروی مورد نظر شما دارد باید بررسی شود، ممکن است تعدادی از امکاناتی که به طور پیش فرض بر روی خودرو قرار داشته حالا از کار افتاده باشند و به این طریق قیمت خودرو کمتر می شود، ببینید می خواهید خودروی شما چه امکاناتی داشته باشد و چه قیمتی می خواهید برای آن پرداخت کنید.
  • از کجا و چه کسی خرید می کنید؟

یکی از مواردی که بر روی هزینه و مبلغ خرید شما تاثیر گذار است محل خریداری خودرو است. شما از یک فروشنده ی خودرو خرید می کنید یا خودرویی را از طریق اینترنت یا راه های دیگر پیدا کرده اید و حالا با خود صاحب خودرو معامله می کنید؟ مهم است که طرف حساب شما چه شخصی است. قطعا فروشندگان خودرو و بنگاه های فروش ماشین علاوه بر مبلغ خود ماشین باید هزینه ی تبلیغات، هزینه های نگهداری و فروشگاه و درآمد خود را در این معامله کسب کنند و به این ترتیب هزینه ی شما در چنین حالتی بیشتر از زمانی می شود که با خود صاحت خودرو به توافق می رسید و ماشین را خریداری می کنید.
  • خودرو را حتما به یک تعمیر کار نشان دهید

یکی از کارهایی که باید در همان ابتدا انجام دهید این است که خودروی مورد نظر را به یک تعمیر کار مورد اعتماد نشان دهید تا ایراد و اشکال های احتمالی خودرو را پیدا کند. این مسئله بر روی قیمت خودرو تاثیر مستقیم دارد. اگر خودرو ایرادات زیادی داشته باشد شما تصمیم می گیرید از خیر آن بگذرید و اگر تعمیر کار شما را متوجه این موضوع کند که خودرو به زودی نیاز به تعمیر دارد شما می توانید با طرح این موضوع از قیمت خودرو کم کنید.
  • همه چیز را یادداشت کنید

خیلی از مردم ترجیح می دهند وارد قسمت چانه زدن و بحث  و معامله نشوند و فقط می خواهند زودتر خودرو را بخرند و ببرند. خیلی اوقات شما بر سر معامله و قیمت خرید خودرو چانه می زنید و به توافقاتی می رسید اما روز بعد همه ی آن ها فراموش می شوند. بهتر است بعد از هر توافقاتی که صورت می گیرد آن ها را یادداشت کنید و به نوعی صحبت های شما و توافقاتتان مکتوب باشد.
  • دشمن نباشید

آخرین موردی که برای خرید خودرو باید به شما گوشزد کنم (چه به عنوان خریدار و چه به عنوان فروشنده) سعی کنید با یکدیگر خوب و خوش رفتار باشید. خیلی از مواقع افراد وارد معامله می شوند و در آخر مثل دشمن از یکدیگر جدا می شوند. قرار است بر سر خرید یک خودرو با یکدیگر مذاکره کنید و در انتها به یک توافق برسید پس سعی کنید از پیچیده شدن و درگیریو دشمنی در معامله دوری کنید. شما می توانید برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی ، سئوی سایت، دیجیتال مارکتینگ و … می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام