۱۰ نکته درباره ی فروش آنلاین خودرو (قسمت چهارم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon سه شنبه 23 آبان 1396

۱۰ نکته درباره ی فروش آنلاین خودرو (قسمت چهارم)

در ادامه ی مطالب مربوط به ۱۰ نکته ی مهم در هنگام فروش خودرو به صورت آنلاین می خواهیم به ۳ نکته ی پایانی آن بپردازیم. فراموش نکنید که برای همه ی فعالیت های آنلاین خود از راه اندازی کسب و کار تا تبلیغات محصولات و ... می توانید با کارشناسان سایت Bestrah ارتباط برقرار کنید تا شما را در همه ی این موارد شما راهنمایی کنند.
  • نحوه ی پرداخت هزینه را مشخص کنید

یکی از مواردی که کم به آن توجه می شود و در عین حال از اهمیت بالایی برخوردار است همین موضوع انتخاب نحوه ی پرداخت مبلغ و هزینه ی فروش خودرو است. شما دارید سعی می کنید تا از راه آنلاین خودروی خود را به فروش برسانید و این مسئله در همه ی جنبه های آن تاثیر گذار است و از جمله ی این جنبه ها نوع پرداخت پول آن است. شما باید انتخاب کنید می خواهید پول را به چه طریقی دریافت کنید. مبلغ معامله ی یک خودرو در هیچ حالتی مبلغ کمی نیست پس احتمال اینکه مشتری شما بتواند آن را نقدا پرداخت کند کم است، از سوی دیگر نیز شما نمی توانید پول زیادی را تقدا دریاق کنید و این مسئله دلایل مختلف دارد، از مشکلات جا به جایی این پول گرفته تا احتمال تقبلی بودن پول و ... راه های زیادی برای پرداخت این هزینه وجود دارد، از انتقال پول به حساب شما گرفته تا پرداخت آن به صورت چک اما نکته ای که وجود دارد این است که در همه ی این راه ها امکان کلاه برداری و تقل وچود دارد. شما باید به تمام جنبه های دریافت پول دقت کنید تا چنین اتفاقی رخ ندهد.
  • انجام معامله در محل های عمومی

یکی دیگر از بی دقتی ها این است که شما بخواهید خریداری که نمی شناسید را در محلی خلوت، به تنهایی، در خانه و ... ملاقات کنید. درواقع ملاقات و انجام معامله پر استرس ترین قسمت کار است به خصوص که در بیشتر مواقع شما خریدار را نمی شناسید. اگر چه معمولا خریداران واقعا به دنبال خرید هستند و کسی به دنبال ضرر رساندن به شما و کلاه برداری از شما نیست اما باید همیشه این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است شما با یک متقب سر و کار داشته باشید. راه حل این است که شما تمام مشتریان احتمالی را در محل های عمومی و در حضور حداقل یکی از دوستانتان ملاقات کنید. اگر می خواهند که با ماشین شما دوری بزنند همراه آن ها بروید یا لااقل چیزی از آن ها مثل کارت ملی بگیرید تا خیالتان راخت باشد که باز خواهند گشت. سعی کنید در این جور مواقع اطلاعاتی از خریدار خود داشته باشید، همیشه این مورد به شما کمک می کند.
  • حذف کردن تبلیغات آنلاینتان

یادتان باشد حتما بعد از اینکه خودروی خود را به فروش رساندید و جیبتان پر از پول شد تبلیغات خودروی خود را از روی سایت ها بردارید. هیچ کدام ما دوست نداریم با صدای زنگ تلفنی از خواب بیدار شویم که درباره ی خودرویی که هفته ی  گذشته فروخته ایم سوال بپرسد. یادتان باشد حتما انتقال ماشین به خریدار و کار های دفتری آن را هر چه سریع تر انجام دهید، به هیچ وجد این کار را به تعوق نیندازید. حتما آدرس خریدار جدید را به راهنمایی و رانندگی اعلام کنید، درواقع حتما در اولین فرصت پلاک خودرو را به خریدار انتقال دهید. مطمئن شوید بعد از فروش خودرو دیگری این خودرو به شما ارتباط نداشته باشد. شما می توانید در صورت تمایل کسب و کار اینترنتی اختصاصی خود مثلا سایت خرید و فروش آنلاین خودتان را راه اندازی کنید، برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی دریافت مشاوره درباره ی طراحی سایت، مدیریت شبکه های اجتماعی، دیجیتال مارکتینگ و ... با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام