کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم (بخش آخر)

آژانس دیجیتال مارکتینگ
بِستراه

clock icon چهارشنبه 15 شهریور 1396

کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم (بخش آخر)

کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم

در ادامه ی صحبت ها راجع مواردی که به ما در سئوی مطالب و کپی رایتینگ کمک می کند این بار می خواهیم به موارد دیگر بپردازیم. این آخرین مطلب از ۱۷ نکته ی بسیار مهم در کپی رایتینگ و سئو می باشد و بعد از این سعی می کنیم وارد مسابل دیگر یا توضیح مفصل همین نکات بشویم.

راهکاری برای افزایش تعداد  LSI در متن

یک راه بسیار زیرکانه و البته بسیار تاثیر گذار برای افزایش LSI استفاده از پیشنهاد های موتور جستجوی گوگل است. در مطالب گذشته بیان کردیم که کلمات و عبارت های LSI چه اهمیت ویژه ای در کپی رایتینگ و سئو ی سایت دارد. همچنین توضیح دادم که می توانید از نتایج گوگل به عنوان کلمات LSI در مطالب خود استقاده کنید. راهکار دیگری که بسیرا با اهمیت می باشد این است که واژه ی کلیدی خود را ابتدا در گوگل جستجو کنید و سپس به پایین صفحه بروید. زیر آخرین سایتی که گوگل برای شما پیدا کرده است تعدادی از عبارت هایی وجود دارد که که گوگل به شما برای جستجوی دقیق تر پیشنهاد می دهد، این ها همان LSI های بسیار با ارزش هستند که شما می توانید با کپی کردن آن هایی که در متن شما با معنی هستند LSI های بسیار با ارزشی را به متن خود اضافه کرده باشید.

الگو برداری از سایت های پر بازدید

یکی از راه های بسیار ساده برای افزایش سئوی سایت و دیده و شدن و در نتیجه افزایش بازدید این است که از سایت های پربازدید و پرطرفدار الگو بردارید، به این شکل که به اسن سایت ها سر بزنید و از نوع نوشتار آن ها مثلا از عناوینی که برای مطالب خود استفاده می کنند الگوبرداری کنید و عنوان مطالب خود را بنویسید.

این کار به شدت در مسئله ی کپی رایتینگ و سئو موثر است.

کپی رایتینگ و سئواستفاده از کوتیشن و نقل قول

از نکات بسیار مهمی که در کچی رایتینگ و نوشتن متن وجورد دارد این است که حتما نقل قول ها را از افراد مختلف در جعبه های مشخص آن قرار دهید. مثلا در وردپرس گزینه ای وجود دارد مختص نقل قول از افراد. با استفاده از این تکنیک نه تنها به لحاظ نوشتاری متن استاندارد تری دارید بلکه سئوی مطالب شما نیز افزایش می باشد.

استقاده از عکس و بنر

این نکته در تولید محتوا از اصلی ترین و مهم ترین نکات است. متنی را تصور کنید که هیچ عکسی ندارد و فقط از مقداری متن تشکیل شده و متنی را تصور کنید که لابه لای متن در جاهای مناسبی از عکس و بنر استفاده شده است. قطعا حالت دوم بیشتر مورد رضایت مخاطبان قرار می گیرد و این از دید گوگل یعنی یک سایت قابل اعتماد تر.

استفاده از URL کوتاه تر

طبق تحقیقات هرچه تعداد کلمات URL کمتر باشد آمار بازدید استی بیشتر است اما دلیل این موضوع چیست؟

برای پاسخ به این سوال دو دلیل عمده وجود دارد، یکی اینکه گوگل از URL شما سعی می کند که محتوای شما را درک کند پس در نتیجه آدرس URL مثل:

www.website.com/your-keyword

به مراتب بهتر از آدرسی مثل:

www.website.com/12/15/2017/your-keyword-and-why-it-is-important

است.

دلیل دوم اینکه طبق تحقیقات نهاد هایی مثل Marketing Sherpa سایت هایی با آدرس URL کوتاه تر، ۲۵۰% بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرند تا سایت هایی با URL بلند تر.

 

مطالب مشابه

bestrah

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟