کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم(به روز ۱۳۹۶)

آژانس دیجیتال مارکتینگ
بِستراه

clock icon یکشنبه 05 شهریور 1396

کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم(به روز ۱۳۹۶)

کپی رایتینگ و سئو: ۱۷ راز فوق العاده مهم(به روز ۱۳۹۶)

یکی از نکاتی که در بحث تولید محتوا و کپی مطالب باید به دقت به آن توجه کرد بحث سئوی مطالب ما می باشد. درواقع اگر که نحوه ی صحیح مطلب گذاشتن و ایجاد سئوی مناسب برای مطالب رو بتوانیم یاد بگیریم تا حد زیادی توانسته ایم در کار خود موفق باشیم. حالا سعی می کنیم در یک رشته مطالب به تعدادی از راهکار هایی که برای ایجاد سئوی مناسب برای مطالب به کار برده می شود، اشاره کنیم.
  1. استفاده از ترفند سایت Udemy برای تاثیر گذاری بیشتر

ممکن است بیشتر مردم تصور کنند که برای حفظ سئوی مطالب باید سعی کنند که مدام کلمه به کلمه پشت سر هم بگذارند و ادامه دهیم تا جملات و ... تشکیل شوند. ولی بنا بر تجربه ای که در این مسیر پیدا کرده ایم، ساختار و شکل ظاهری هر مطلب به همان اندازه اهمیت دارد که خود متن مطالب اهمیت دارند. برای نشان دادن اهمیت ساختار متن وبسایت Udemy را مثال می زنیم که یکی از پر طرفدار ترین سایت های آموزش آنلاین تقریبا در تمام زمینه های ممکن است. اگر به این سایت مراجعه کنید و یک کلمه ی کلیدی مثلا عکاسی (photography) را جستجو کنید، این سایت تمام پیشنهاد های مرتبط با کلمه ی مورد نظر شما را نشان می دهد. حالا یکی از این درس ها را انتخاب می کنیم و وارد صفحه ی مختص به آن درس می شویم. در قسمت های میانی صفحه شما به عکس زیر می رسید: شما قبل از اینکه هر درسی را خریداری کنید و بعدا متوجه شوید که سرفصل ها ان مورد نیاز شما بوده یا نبود، می توانید این سرفصل ها را ببینید و تا حدودی از ساختار و روند کلاس آنلاین خود با خبر شوید. همین مسئله برای همه ی وبلاگ ها و وبسیات های دیگر نیز کاربرد دارد. برای بازدید کننده ها و کاربران بسیار با اهمیت است که بتوانند سرفصل ها و موضاعات متن شما را ببینند و بر اساس نیاز خود از آن استفاده کنند.
  1. استفاده از عبارت های توجه برانگیز برای افزایش مدت زمان استفاده از سایت شما

زمانی که افراد و کاربران از طریق موتور های جستجو وارد سایت شما می شوند دو اتفاق ممکن است رخ دهد: الف) سریعا دکمه ی برگشت را میزنند و به صفحه ی جستجوی خود باز می گردند ب) به نوعی به سایت شما می چسبند و از آن جدا نمی شوند و زمانی که کاربران در سایت شما بمانند و در آن وقت بگذرانند چه اتفاقی می افتد؟  در چنین موقعیتی گوگل با خود می گوید:
"آها این یکی از اون سایتای خوبه، بیا بش یه نمره ی خوب بدیم"
دقیقا بر عکس زمانی که کاربران صفحه ی شما را سریعا ترک می کنند که در چنین شرایطی گوکل هم شما را کم ارزش تشخیص می دهد.  اما باید چکار کنیم تا کاربران در صفحه ی ما بمانند؟ یکی از راهکار های بسیار مهم و راهگشا استفاده از عبارت هایی است که من اسمشان را توجه برانگیز می گذارم! راهکار هم بسیار ساده است، شما باید سعی کنید دقیقا همان جایی که کاربران حوصله شان سر می رود و می خواهند از صفحه ی شما خارج شوند دقیقا همان زمان آن ها را با عبارت های جذاب و مهم در جای خود میخکوب کنید. مثلا همین بالا  من نوشته ام " اما باید چکار کنیم تا کاربران در صفحه ی ما بمانند؟" درست زمانی که ممکن است کاربر از ادامه خواندن مطلب خسته شده باشد. راه دقیق تر استفاده از این ترفند و دیگر ترفند ها را به مرور آموزش می دهیم پس برای خواندن آن ها ما را دنبال کنید.  

مطالب مشابه

bestrah

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟