چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 08 آذر 1396

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟

در این مقاله از سایت بستراه می خواهیم مراحلی که باید یک کسب و کار اینترنتی طی کند تا به موفقیت برسد را بررسی کنیم و آن ها را مورد به مورد توضیح دهیم. برای به موفقیت رساندن کسب و کار اینترنتی از آغاز باید ۷ مرحله را به ترتیب طی کرد و آن ها را انجام داد. این مراحل که به ترتیب باید انجام گیرند بار ها مورد آزمایش قرار گرفته اند و می توانیم بگوییم مراحلی ثابت شده هستند که موفقیت سایت و کسب و کار اینترنتی شما را تضمین می کند. ما کسب و کار های بسیار زیادی را دیده ایم که با همین مراحل به موفقیت رسیده اند و حالا شما می توانید این مراحل را مطالعه کنید:
 • قدم اول: یک نیاز پیدا کنید و جای خالی آن را پر کنید

بسیاری از مردم و افرادی که می خواهند یک کار استارتاپی ایجاد کنند اشتباه بزرگی انجام می دهند و ابتدا به دنبال طراحی و ساخت یک کالا هستند و پس از آن به دنبال بازاریابی و فروش آن. برای اینکه موفقیت خود را تضمین کنید (یا لااقل سرعت آن را بیشتر کنید) بهتر است با بازاریابی شروع کنید. ترفند این کار هم بسیار ساده است، شما باید گروهی از مردم را پیدا کنید که مشکلی مشابه دارند و به دنبال راه حل آن هستند و در عین حال هیچ راه حل مناسبی تا به الآن برای مشکل آن ها پیشنهاد نشده. با استفاده از ابزار های اینترنتی بسیار راحت تر می توانید این گروه از مردم (گروه هدف) را پیدا کنید:
 1. از فروم ها و سایت هایی که کاربران در آن به بحث و تبادل نظر می پردازند استفاده کنید. در آن ها همیشه اطلاعات دست اول و مفیدی وجود دارد که کمتر کسی هم به فکر استفاده ی از آن هاست.
 2. جست و جو کنید تا در نهایت ببینید برای چه کلمات کلیدی جست و جو های زیادی زده می شود و در هین حال سایت های زیادی به عنوان نتایج آن یافت نمی شود. ( ببینید در چه کلمات کلیدی و جست و جو شده ای رقابت کمتر است.)
 3. حالا سایت های فعال در این زمینه ها را لیست کنید و ببینید شما تا چه اندازه می توانید با آن ها رقابت کنید و آیا حرف تازه ای می توانید برای گفتن داشته باشید؟
بعد از مراجل بالاست که شما می توانید از دانسته های خود استفاده کنید و محصولی (یا خدماتی) ارائه دهید که مورد استقبال قرار بگیرد. کسب و کار اینترنتی
 • قدم دوم: یک الگوی فروش بنویسید

یک الگوی فروش مناسب و ثابت شده وجود دارد که طی تجربیات و آزمایش ها به عنوان بهترین و پر بازده ترین الگوی فروش معرفی شده است و شما می توانید بدون آزمون و خطا از این فرمول برای خود و فروش محصولاتتان استفاده کنید:
 1. با یک عنوان جذاب و کاربردی حس علاقمندی کاربران و مخاطبان خود را برانگیزید.
 2. مشکلی که قرار است توسط محصول شما حل شود را به خوبی توضیح دهید.
 3. برای خودتان و محصولتان اعتبار سازی کنید و اطمینان دهید که محصول شما مشکل را حل خواهد کرد.
 4. توصیفات و نقل قول های استفاده کنندگان از سیستم شما می توانید در جلب رضایت کاربران تاثیر بسیار زیادی دشاته باشد، از نظرات کاربران خود در این قسمت حتما استفاده کنید.
 5. درباره ی محصول خود توضیح دهید و بگویید که این محصول چه سودی به کاربر و شخص استفاده کننده می رساند.
 6. پیشنهاد خود و نحوه خرید و قیمت آن را اعلام کنید.
 7. یک تضمین خوب و قابل اطمینان به مشتری خود بدهید.
 8. ضرورت استفاده از محصول تولیدی خود را یادآوری کنید.
 9. و در آخر از کاربر بخواهید که محصول شما را خریداری کند.
کاربر نیاز دارد در طول فرآیند مطالعه ی متن شما به این نتیجه برسد که این خرید می تواند مشکلش را حل کند و کاربر زیادی برای او دارد در نتیجه شما نیز در زمان نوشتن این متن باید تماما خود را در چنین موقعتی قرار دهید تا بتوانید متنی مناسب را تولید کنید. در مطلب بعدی سعی می کنیم به دیگر موارد این مقاله بپردازیم اما در نهایت شما می توانید برای استفاده از مشاوره ی تخصصی و حرفه ای کارشناسان ما در زمینه های مختلف طراحی سایت در شیراز، مدیریت شبکه های اجتماعی، دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی دیجیتالی، فروش محصولات، آموزش استفاده از ابزار های مختلف و کاربردی برای راه ادازی کسب و کار اینترنتی و ... می توانید از طریق تلگرام با کارشناس ما تماس برقرار کنید. برای برقراری ارتباط از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام