چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟ (قسمت سوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon دوشنبه 13 آذر 1396

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟ (قسمت سوم)

در ادامه ی مطالب در رابطه با راه اندازی یک کسب و کار از صفر تا موفقیت آن و بعد از انتشار دو مطلب پیشین که از قسمت اول از اینجا و قسمت دوم از اینجا قابل دسترسی است، می خواهیم در این مطلب یه سه نکته ی پایانی این سلسله مطالب بپردازیم. فراموش نکنید که انجام قسمت بزرگی از مورادی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم توسط خود شما قابل انجام نیست. درواقع بخش بزرگی از کار هایی که باید برای موفقیت کسب و کار اینترنتی انجام دهیم بسیار تخصصی است و باید توسط شرکت های فعال در این زمینه انجام پذیرد. شما می توانید برای مشاوره با کارشناسان ما در رابطه با طراحی سایت، افزایش بازدید، بهود سئوی سایت، ارتقای رتبه ی سایت در جست و جو ها گوگل، تبلیغات کلیکی و گوگلی، بازاریابی محصولات، ایجاد کمپین های تبلیغاتی، مدیریت شبکه های اجتماعی و .. از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.
 • تولید محتوا و انتشار آن

استفاده ی اصلی اینترنت برای مردم در جهت جست و جو و دریافت اطلاعات است. کاری که باید انجام دهید این است که برای کاربران اطلاعاتی را جمع آوری کنید که به دنبال آن هستند و با در اختیار قرار دادن آن به صورت رایگان می توانید ترافیک زیادی برای سایت خودتان جذب کنید. همیشه سعی کنید در مطالب و اطلاعاتی که در اینترنت منتشر می کنید یک لینک به سایتتان هم وارد کنید.
 1. محتوای کارشناسی و مفید و البته رایگان تولید کنید. این محتوا ها را تحت عنوان مطالب یک وبسایت، مقاله، ویدیو یا هر نوع دیگری از انواع محتوا در اینترنت منتشر کنید تا بقیه کاربران بتوانند از آن استفاده کنند. سعی کنید این مطالب را از طریق سایت های دیگر مثل فروم ها و شبکه های اجتماعی منتشر کنید.
 2. حتما شرایطی را در متن محتوای خود ایجاد کنید تا کاربران بتوانند این مطالب را برای دوستان خود ارسال کنند و به اشتراک بگذارند.
 3. در شبکه های مجازی و فروم ها فعالیت کنید تا به عنوان یک نویسنده ی فعال شناخته شوید.
به این طریق شما طرفداران جدیدی پیدا می کنید امتا بهتر از آن بحث بک لینک است، بحصی که بار ها و بارها به آن اشاره کرده ام و می توانید مطالب مرتبط با آن را از اینجا مطالعه کنید.
 • استفاده از ایمیل مارکتینگ

شما تا به اینجای کار ایمیل تعداد زیادی از کاربران سایت خود را به دست آورده اید. نکته ای که وجود دارد این است که قدرت ایمیل مارکتینگ را اصلا نباید دست کم بگیرید. کاربران شما ایمیل هایشان را دراختیار شما قرار داده اند و این یعنی:
 1. با ایمیل مارکتینگ شما دقیقا دارید همان چیزی را به کاربارن خود می دهدی که آن ها از شما خواسته اند.
 2. طول عمر رابطه ای که بین سایت شما و کاربران ایحاد می شود به این طریف افزایش می یابد.
 3. کاملا می توانید میزان بازخورد ها و کیفیت آن ها را اندازه بگیرید که در آینده کمک زیادی خواهد کرد.
 4. ایمیل مارکتینگ به مراتب از بقیه ی راه های تبلیغ و نگه داری از کاربران سایت هزینه ی کمتری دارد.
 
 • کاربران قدیمی سایت را به یک بازدید کننده ی دائمی تبدیل کنید

یکی از مهم ترین بخش های استراتژی های تبلیغ و بازاریابی این است که نگذاریم کاربرانی که از سایت ما خرید کرده اند به راحتی بروند و دیگر بر نگردند. بنا بر آمار ها حداقل ۳۶ درصد از کاربرانی که از شما خرید کرده اند باز هم از شما خرید خواهند کرد اگر آن ها را رها نکنید و بازاریابی خود را برای آن ها ادامه دهید.
 1. در هنگام خرید محصولاتی که می توانند مکمل و همراه محصول فعلی باشند را به کاربران پیشنهاد دهید.
 2. کوپون های تخفیف به خاطر خرید از فروشگاهتان را در اختیار کاربران قرار دهید (کد تخفیف وفاداری)
 3. محصولات مشابه با کاربرد های مشابه را به کاربران نمایش دهید.
برای اطلاعات تکمیلی و آموزش های مربوط به چگونگی ارتباط دادن مطالب با یکدیگر و تولید محتوا و مدیریت فروشگاه می توانید با کارشناسان ما در این زمینه مشورت کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام