چگونه از نتایج گوگل پاک شویم؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 01 آذر 1396

چگونه از نتایج گوگل پاک شویم؟

چگونه از نتایج گوگل پاک شویم؟

ممکن است یک کیلیپ خنده دار از سال های دوران دانشجویی شما باشد که در شبکه های مجازی مثل یوتیوب آپلود شده یا یک اتفاق و رخداد خصوصی باشد که به نحوی به بیرون درز کرده و حالا بر روی اینترنت قابل مشاهده است. به هر حال عده ی بسیار زیادی از ما هستند که فایل هایی را در اینترنت و به نام خود دارند که ترجیح می دهند در دسترس نباشیند، اما هر چه انسان ها فراموش کار هستند و می توانند از یکدیگر بگذرند کامپیوتر و به خصوص اینترنت چنین نیست و این توانایی را دارد که هر اطلاعاتی را برای تقریبا "بی نهایت" نگهداری کند، حالا این اطلاعات می خواهد عکس باشد، کیلیپ باشد یا حتی یک فایل متنی. این فایل ها در حافظه ی اینترنت باقی خواهند ماند.

ماجرای مرد اسپانیایی در سال ۲۰۱۰

در سال ۲۰۱۴ در اتحادیه ی اروپا تصمیمی گرفته شد که در نهایت اتفاقی را رغم زد و امکانی را پیش آورد که حالا می توانیم از شر اطلاعات ناخوشایند خود در اینترنت حداقل در نتایج جستجوی گوگل راحت شویم. داستان از این قرار بود که در سال ۲۰۱۰ مردی در اسپانیا به دادگاه شکایتی برد با این مضمون که اگر در نسخه ی اسپانیایی گوگل اسم او را جست و جو کنیم یکی از مواردی که در نتایج گوگل ظاهر می شود مربوط است به یک آگهی از روزنامه ای متعلق به سال ۱۹۹۸ که در آن آکهی فرد مورد نظر درخواست کرده بود به او در پرداخت بدهی هایش کمک کنند و حالا این فرد می خواست که این نتایج از گوگل برداشته شود.

تصمیم اتحادیه اروپا در خصوص نتایج موتور های جست و جو

در پی این شکایت و بررسی آن در اتحادیه ی اروپا تصمیم گرفته شد نتایج موتور های جست و جو که به فرد خاصی اشاره ی مستقیم کند و در عین حال اطلاعات اشتباهی درباره ی او بدهد، اطلاعات ناقصی ارائه کند و یا اطلاعاتی ارائه کند که بیش از حد قابل قبول خصوصی باشد، چنین اطلاعاتی از نتایج جست و جو پاک شوند. در پاسخ به این تصمیم گوگل صقحه ای راه اندازی کرد تا به وسیله ی آن درخواست و شکایت های مربوط به پاک کردن نتایج خاصی از جست و جو ها را بررسی کند و به آن ها رسیدگی کند. روش کار به این شکل است که اگر نتایج جست و جویی در ارتباط مستقیم با شما وجود دارد که می خواهید آن را از نتایج جست و جوی گوگل پاک کنید (فقط از نتایج گوگل) باید آدرس مشخص صفحه ی اینترنتی مورد نظر، مشخصات کامل خودتان و دلیل ارتباط سایت مورد نظر با شما را توضیح دهید و سپس منتظر بمانید که این درخواست توسط تیم پاک کردن گوگل بررسی شود و در صورت صحت حرف های شما درخواستتان عملی خواهد شد. نکته ای که وجود دارد این است که حتما درخواست شما بررسی می شود که آیا شما اساسا حق دارید چنین درخواستی بکنید و آیا می توانید بخواهید که یک صفحه ی اینترنتی مشخص از نتایج گوگل پاک شود یا خیر. همچنین شما نمی توانید یک موضوع کلی را بیان کنید و از گوگل بخواهید آن را به کل از نتایج خود پاک کند، شما تنها می توانید آدرس مطلب مورد نظر را با بیان دلیل به گوکگل ارائه دهید. برای مثال در نتیجه ی شکایت فرد اسپانیایی، دادگاه اتحادیه ی اروپا دستور داد تمام لینک های سایتی که آگهی روزنامه ی قدیمی را به نمایش گذاشته بود از نتایج جستجوی موتور های جست و جو حذف شود. برا مشاوره درباره ی پاک شدن از نتایج گوگل و انتقال به لیست سفید گوگل، طراحی وب در شیراز، دیجیتال مارکتینگ، مدیریت شبکه های اجتماعی و ... از طریق تلگرام با کارشناس سایت ما در ارتباط باشید: @mfathi128