چند نکته برای استفاده از ابزار وبمستر و دیگر ابزار Google (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ
بِستراه

clock icon چهارشنبه 03 آبان 1396

چند نکته برای استفاده از ابزار وبمستر و دیگر ابزار Google (قسمت دوم)

در مطلب قبلی به تعدادی از نکاتی که باید برای استفاده از ابزارهای گوگل مثل Google My Business مورد استفاده قرار دهید اشاره کردیم و گفتیم که رعایت این نکات چه اهمیت زیادی دارند. در این مطلب می خواهیم به موارد دیگری در این رابطه که می توانند بر کسب و کار شما تاثیر گذار باشند اشاره کنیم و به طور خلاصه هر کدام را توضیح دهیم و آن ها را بررسی کنیم.

انتخاب موضوع فعالیت شما

این مورد یکی از پراهمیت ترین کارهایی است که باید حتما انجام دهید و این کار را به دقت انجام دهید. شما باید با نوع کار خود و خدمات و محصولاتی که عرضه می کنید کاملا آشنا باشید و در ادامه در صفحه ی کاربری Google My Business و google analytics و ... با دقت موضوع کاری خود را انتخاب نمایید. شما باید تمام موضوعاتی که در سایت خود به آن ها می پردازید را در حساب های کاربری خود به ثبت برسانید اما در عین حال از وارد کردن موضوعات نامرتبط با سایت خود جدا خودداری کنید. این کار باعث می شود سایت شما به شدت اعتبار خود را از دست بدهد.

ایمیل

در مطلب قبلی اشاره کردیم که به طور کلی سعی کنید برای ثبت نام در سرویس هاب مختلف از ایمیل های مرتبط با دامین خود استفاده کنید و این کار برای شما اعتبار می آورد. نکته ی دیگر این است که در حساب کاربری خود و در قسمت ایمیل حتما یک ایمیل وارد کنید. این ایمیل برای برقراری تماس و ارتباط با شما توسط دیگر کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و حتما باید آدرس ایمیل شما از نوع دامین باشد و از هیچ سرویس ایمیل دیگری استفاده نکنید.

استفاده از URL مناسب با موقعیت مکانی

مسئله ای که در زمینه ی ادرس و URL سایت ها وجود دارد و خیلی کم به آن توجه می شود این است که آدرس URL شما باید با موقعیت مکانی کسب و کارتان متناسب باشد. اگر دفتر کار شما در یک شهر وجود دارد که می توانید از یک آدرس کلی برای سایت خود بهره ببرید و مسئله ای وجود ندارد اما اگر در شهرها و موقعیت های مکانی مختلف حضور دارید یکی از مواردی که بر روی سئوی شما تاثیر گذار است همین انتخاب ادرس URL متناسب با این موضوع است. برای مثال انتخاب آدرس URL برای یکی از شعبه ها که در تهران است: www.yourname.com/Tehran

استفاده از عکس های با کیفیت

حجم زیادی از جستجو های اینترنتی را جستجوی عکس ها تشکیل می دهد که به این ترتیب عکس های یک سایت نقش بسیار بزرگی را در موفقیت سایت و اقبال کاربران برای استفاده از سایت ایفا می کنند. کاربران در جستجو های اینترنتی اگر بر روی عکس های شما کلیک کنند به اطلاعات دیگری نیز دسترسی خواهند داشت و اگر شما بتوانید در این مرحله آن ها را جذب کنید می توانید در آینده نیز از آن ها بهره ببرید. در نهایت توصیه ی من به شما این است که سعی کنید همیشه از عکس های با کیفیت و با اطلاعات کامل استفاده کنید.  

مطالب مشابه

bestrah

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟