لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ
بِستراه

clock icon یکشنبه 19 شهریور 1396

لینک بیلدینگ چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ (قسمت دوم)

backlink چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

در مطلب قبل درباره ی backlink  و کلا موضوع LINK BUILDING و تاثیر بسیار زیاد این موضوع بر روی سئو و رنک سایت صحبت کردیم و توضیح دادیم که باید سعی کنید تا جای ممکن از backlink در سایت های مختلف بهره ببرید. در ادامه این موضوع را خاطرنشان کردیم که کیفیت این backlink  ها به مراتب از تعداد آن ها مهم تر است و چه مواردی در کیفیت backlink  با اهمیت می باشد.

در ادامه ی همین مبحث درباره ی کیفیت backlink  ها مطالب زیر را مطالعه کنید:

افزایش کیفیت backlink

جایگاه لینک در صفحه

بررسی های زیادی سر این موضوع انجام شده که قرار گیری لینک در میان صفحه و لابه لای متن سایت موثر‌تر است یا قرار گرفتن آن مثلا در قسمت پایینی سایت؟

نتیجه بسیار جالب بود، گوگل برای لینک‌هایی که در قسمت میانی سایت و در متن مطالب هستند ارزش بیشتری قایل است و تاثیر آن‌ها به مراتب بیشتر است.  البته این نکته خیلی هم دور از انتظار نبود چون قاعدتا لینک یک سایت بی دلیل در متن ظاهر نمی شود پس در چنین صورتی چنین لینکی ارزش بیشتری باید داشته باشد.

ایا لینک شما با دلیل منطقی در جایگاه خود قرار دارد؟

همیشه این سوال را از خودتان بپرسید

آیا اینجا لینک من به صورت منطقی و با معنی قرار داده شده؟

به عبارت دیگر آیا سایت مورد نظر به شما لینک داده چون سایت شما رو مفید دانسته یا نه شما خودتان یک حساب کاربری ایجاد کرده اید و لینک خود را در سایت قرار داده اید؟ اگر مورد اول صحیح است پس باید بسیار خوشحال باشید در غیر این صورت گوکل آنچنان ارزشی برای لینک سایت شما قایل نیست.

استفاده از کلمات درون متن به عنوان لینک

خیلی اوقات پیش می اید که درون یک متن یک کلمه یا یک عبارت تبدیل به لینک به سایت شما می شود. مثلا سایت درباره ی ماشین رنو اطلاعاتی را منتشر کرده و در جایی از این مقاله عبارت "فروش اقساطی خودرو" به سایت شما لینک می دهد. در این زمان گوگل با خودش می گوید: " آهااا حالا این سایتی که لینک داده شده باید یه ارتباطی با فروش اقساطی خودرو داشته باشه" و اگر چنین باشد لینک مورد نظر از ارزش بسیار بالایی برخوردار خواهد بود در غیر این صورت این لینک تاثیر کاملا برعکس دارد.

کلمات اطراف لینک شما

در حالت قبل گفتیم که اگر عبارتی در یک متن به سایت شما لینک شده، پس سایت شما و آن عبارت باید ارتباط مفهومی و معنایی داشته باشند. نکته ی دیگری که وجود دارد این است که گوگل علاوه بر عبارت لینک شده به عبارت های اطراف آن نیز دقت می کند که البته این اصلا غیر منطقی نیست. اگه عبارت لینک شده به سایت شما مرتبط است، پس کلمات و عبارت های اطراف آن نیز در یک متن باید به موضوع سایت شما مرتبط باشند.

لینک های مهمان (کامنت)

یکی از راه های جذب backlink  در گذشته این بود که بر روی سایت های مختلف مخصوصا پر بازدید ها کامنت بگذاریم و در کامنت لینک سایت خود را قرار دهیم. چنین کاری به لحاظ تئوری کاملا پاسخگو بود تا اینکه گوکل تصمبم گرفت به طور کلی به چنین لینک هایی اصلا توجه نکند. اما ایا واقعا اینگونه است؟

لینک های مهمان یا همان به صورت کامنت و .. در صورت :

بی ارتباط بودن به موضوع سایت

سایت مقصد یک سایت بی محتوا باشد که فقط برای ایجاد backlink  وجود دارد

کامنت یا پست شما دقیقا و فقط حاوی لینک شما باشد

ارزشی نخواهند داشت اما بنا بر تجربه می توان گفت اگر اگر شما به عنوان یک کاربر پستی ارسال کنید یا کامنتی زیر پستی ارسال کنید که مفهوم دقیقی داشته باشد و مورد توجه دیگر کاربران قرار گیرد و همچپنین پست و سایت مقصد با سایت شما ارتبط داشته باشد در این صورت لینک ها تاثیر گذار خواهند بود

همچنین برای ارتباط با کارشناسان ما در جهت ارتقای سئوی سایت و محتوای خودتان می توانید با این آیدی در تماس باشید: @mfathi128

تیم Bestrah با تجربه ی بسیار زیاد خود در طراحی انواع سایت ها برای کاربران مختلف در شهر شیراز و بقیه ی شهر ها به خوبی می تواند در زمینه های طراحی سایت، ایجاد سئو، افزایش بازدید، بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی و … با شما همکاری کند.

نکته ی بسیار مهمی که در طراحی های تیم Bestrah وجود دارد این است که تمام سایت های طراحی شده توسط ما از اصول به روز طراحی وب پیروی می کنند که عبارت اند از:

  1. طراحی واکنش گرا

تمام سایت های طراحی شده در تمام دستگاه های متصل به اینترنت از گوشی های همراه بسیار کوچک گرفته تا صفحه نمایش های بسیار بزرگ به خوبی و زیبایی و به صورت کاملا واکنشگرا (responsive) به نمایش در می ایند.

طراحی واکنش گرا

  1. سازگاری با مروگر ها

تمام سایت های طراحی شده پس تست توسط تمام مرورگر ها و عیب یابی کامل به شما تحویل داده می شود در نتیجه سایت طراحی شده بر ریو تمام مرورگ ها به صورت یکسان و بدون عیب به نمایش در می آید که این عامل بر روی آمار بازدید و محبوبیت سایت شما تاثیر زیاد دارد.

سازگاری با مروگر ها

  1. طراحی سایت با سئوی کامل

تمام سایت های طراحی شده از اصول سئو پیروی می کنند و کاملا بر مینای سئو طراحی می شوند. همچنین در هنگام تحویل سایت می توانید از کارشناسان ما بخواهید که در تولید محتوای مبتنی بر سئو به شما کمک کند یا حتی از آموزش های رایگانی که بر روی سایت قرار گرفته در این رابطه استفاده کنید.

مطالب مشابه

bestrah

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟