فعالیت های تبلیغاتی دیجیتالی به دنبال هدف قرار دادن زنان

آژانس دیجیتال مارکتینگ
بِستراه

clock icon سه شنبه 17 مرداد 1396

فعالیت های تبلیغاتی دیجیتالی به دنبال هدف قرار دادن زنان

فعالیت های تبلیغاتی دیجیتالی به دنبال هدف قرار دادن زنان

وقتی صحیت از تبلیغات، برندینگ، بازاریابی و ... به میان می آید نا خود آگاه بازاریابی اینترنتی و دیجیتالی جلوه می کند، اتفاقی که شاید تا چند سال پیش رخ نمی داد و حتی کمتر کسی چنین آینده ای برای آن متصور بود. حالا اما شرایط کاملا متفاوت است و یکی از صحبت های اساسی در این زمینه میزان موفقیت اینگونه تبلیغات است.

در تحقیقاتی که جدیدا توسط سایت های مطرح در این زمینه منتشر شده می بینیم که جامعه ی مردان بهتر از زنان مورد هدف قرار گرفته و تبلیغات موثر تری برای این دسته تهیه شده. در ادامه ی این مطلب مقاله ای را به نقل از مجله ی بازاریابی دیجیتالی می توانید مطالعه کنید:

در تحقیقاتی که به تازگی صورت گرفته متوجه شده ایم که تنها نیمی از تبلیغات دیجیتالی که زنان را مورد هدف قرار داده اند به دست آن ها رسیده و موفق عمل کرده اند. این آمار با استفاده از مطالعه ی ۶۰ هزار فعالیت تبلیغاتی در بیش از ۲۰ کشور جهان توسط شرکت Nielsen به دست آمده است.

به این ترتیب در کشوری مثل بریتانیا تنها حدود ۵۰ درصد تبلیغاتی که برای زنان ساخته شده بود در دسترس آن ها قرار گرفته، در مقایسه با موفقیت ۶۲ درصدی تبلیغاتی که برای مردان در نظر گرفته شده بودند. این آمار زمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که متوجه می شویم در رنج سنی ۱۸ تا ۳۴ سال که تمرکز اکثر تبلیغات بر روی این رنج سنی است، تنها ۲۲ درصد تبلیغات زنان موفق بوده در مقابل ۳۳ درصد موفقیت تبلیغات برای مردان. به طور کلی با بررسی آمار متوجه می شویم که ۵۴ درصد تبلیغات به دست جامعه ی هدف خود رسیده و موفق بوده اند.

فعالیت های تبلیغاتی

Barney Farmer مدیر شرکت Nielsen در بریتانیا در رابطه با این آمار و ارقام می گوید :

تبلیغات اینترنتی و آنلاین جنبه های بسیار زیاد و جای رشد فراوانی دارد به شکلی به مراتب می تواند موفق تر از وضعیت فعلی عمل کند، به خصوص در رابطه با جذب زنان. به طور کلی کارهایی که باید در این زمینه صورت بگیره به تصور من استفاده ی بهتر و دقیق تر از تکنولوژی روز، استفاده ی بیشتر از تجربیات خریداران از فعالیت های تبلیغاتی، استفاده و ترکیب منابع مختلف داده و تبلیغات هستند.

همچنین طبق این آمار می توانیم ببینیم که کدام گروه از تبلیغ کنندگان توانسته اند موفقیت بیشتری کسب  کنند. بر این اساس فعالیت های تبلیغاتی مرتبط با مسافرت و همچنین فعالیت های تبلیغاتی سرویس های مصرفی/کاری از موفقیت بیشتری نسبت به بقیه گروه ها برخوردار شده اند طوری که تقریبا ۶۷ درصد فعالیت های این دو گروه موفق بوده است.

همچنین فعالیت های تفریحی توانسته در ۶۵ درصد تبلیغات خود موفق عمل کند و مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. در ادامه هم محصولات خرده ریز و مصرفی قرار دارد که گروه اول ۴۲ درصد و گروه دوم ۴۳ درصد موفقیت داشته اند.

نکته ی بسیار جالبی که در این آمار وجود دارد تفاوت تاثیر تبلیغات در گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی است. برای مثال برای کالاهای مصرفی و خوراکی تبلیغات در موبایل ۵۲ درصد موفق بوده در حالی که همین محصولات در بقیه ی سیستم ها تنها توانسته ۴۲ درصد مخاطبان را جلب کند. یا محصولات کامپیوتر و دیجیتالی که از موفقیت ۶۰ درصدی تبلیغات در گوشی همراه بهره می برد در مقابل موفقیت ۵۱ درصدی تبلیغات در رایانه ها.

مطالب مشابه

bestrah

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟