فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon شنبه 30 دی 1396

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی تان را یک گام به جلو ببرید....

  فروشگاه اینستاگرامی

راهکارهای انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام  (بخش دوم)

(مطلب ششم از مجموعه اینستاگرام مارکتینگ بست راه)

 
راهکارهای انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام  (بخش دوم) کلید واژه: تشابه اسم با دامنه سایت: یکپارچگی: راه کار: گام بعدی
 

خب دیگه استراحت کافیه، همین امروز باید این مطلب رو تموم کنیم و گام بعد رو استارت بزنیم، پس معطل نکنین :)

در مطلب پنجم از مجموعه اینستاگرام مارکتینگ بست راه، چند تا اصل و راه کار مهم برای داشتن یه نام کاربری خوب رو بهتون یاد دادم (البته من که نه؛ یه طراح سایت حرفه ای در شیراز)، و توی این مطلب قراره که چند تا راه کار باقی مونده رو براتون بگم و بعد از اون مقدمات گام بعدی رو شروع کنیم.

موارد باقی مونده از لیست اصول انتخاب یه نام کاربری مناسب موارد زیر هستن:

 

کلید واژه:

همون طوری که قبلا هم گفتم، نام کاربری شما باید متناسب با محتوا و نوع کار تون باشه، تا مخاطب ها و کاربر ها بتونن به راحتی ارتباط بین این دو تا رو درک کنن.

برای انجام بهتر این کار باید یه کلید واژه خوب و مناسب در نظر بگیرین، کلید واژه ای که تصویر درستی از کار شما در ذهن کاربر ها به جا میذاره و میتونه در محتوای سایت و صفحه اینستاگرام تون هم استفاده بشه. بعد از پیدا کردن کلید واژه یادتون نره که اون رو در قسمت اول نام کاربری استفاده کنین، مثلاً اگه نام کاربری شما از سه بخش ساخته شده، کلید واژه مورد نظرتون رو در بخش اول استفاده کنین، نه دو بخش دیگه.

با این کار شما همزمان باعث افزایش سئو سایت و صفحه اینستاگرام تون، هر دو با هم شدین، چون این کلیدواژه بار ها و بار ها جستجو میشه و گوگل اون رو در اولین نتایج جستجوی خودش قرار میده.

یادتون باشه که این انتخاب کلید واژه مساله مهمیه و برای اون باید وقت و انرژی کافی بذارین (شاید بیشتر از بقیه موارد)

 

تشابه اسم فروشگاه اینستاگرامی با دامنه سایت:

اگه شما یه وب سایت دارین و قصد دارین که در راستای توسعه فروشگاه اینستاگرامی تون، از اینستاگرام استفاده کنین بهتره که نام کاربری تون رو شبیه دامنه وب سایت تون انتخاب کنین، اما اگه شما فروشگاه اینستاگرامی خودتون رو راه انداختین و قصد دارین که بعد از اون یک وب سایت هم بسازین، در این صورت نام دامنه تون رو شبیه به نام کاربری اینستاگرام تون انتخاب کنین؛ نام کاربری که بر اساس اصول و متناسب با کسب و کار شما انتخاب شده!

اما اگه فعلاً به هر دلیلی مایل به طراحی سایت نیستین می تونین از یه آدرس ایمیل بجای دامنه وب سایت استفاده کنین،

آدرس ایمیلی که کاربر ها رو مستقیماً به شما متصل می کنه. یه چیزی مثل  contact@username.com، یا اگه از سرویس جیمیل استفاده می کنین یه چیزی شبیه این یکی ex.username@gmail.Com. استفاده از دامنه وب سایت و یا آدرس ایمیل مشابه با نام کاربری، اعتماد کاربر های صفحه اینستاگرام تون به شما رو چندین برابر می کنه.

از طرفی این باعث بهینه سازی سایت تون هم میشه، چرا که کاربرها برای آشنایی بیشتر با شما یا کسب و کار تون روی لینک وب سایت کلیک می کنن و این باعث افزایش رتبه سایت شما و نمایش اون توی جایگاه بهتری از نتایج جستجوی گوگل میشه.

یکپارچگی:

 

فروشگاه اینستاگرامیفروشگاه اینستاگرامی

 

اگه شما به غیر از اینستاگرام از شبکه های اجتماعی دیگه ای هم استفاده می کنین بهتره که برای صفحات تون در همه اون ها، یه اسم واحد انتخاب کنین. این باعث میشه که کاربر ها از هر شبکه اجتماعی دیگه ای بتونن به شما لینک بشن.

از طرفی اگه می خواین که به غیر از صفحه اصلی فروشگاه اینستاگرامی تون، یه صفحه شخصی هم در اینستاگرام داشته باشین، بهتره که هر دو صفحه رو به هم پیوند بدین و در قالب یک صفحه فعالیت کنین. چرا که خیلی از کاربر ها علاقه مندن که صاحبان مشاغل رو بشناسن و از روزمرگی هاشون با خبر باشن نه اینکه کسب و کار اون ها رو دنبال کنن، این در حالیه که امکان داره خیلی از اون ها خریدار خدمات و یا محصولات شما باشن.

 

راه کار:

پس بهتره که هر دو صفحه به هم دیگه پیوند بشن تا تعداد دنبال کننده ها تون بیشتر بشه، البته اگه از اون دسته آدم هایی هستین که صفحه اینستاگرام تون پر از عکسای سلفی خودتونه بهتره که این کار رو نکنین چون تاثیر معکوس داره! و کاربر هایی که علاقه مند به دنبال کردن کسب و کار تون هستن با دیدن محتوای نا مربوط اون رو ترک می کنن!

خب تموم شد. دیدین که خیلی هم سخت نبود! حالا وقت اون رسیده که یه طوفان فکری تشکیل بدین و با توجه به اصولی که بهتون یاد دادم یه اسم مناسب انتخاب کنین. یادتون نره که حتماً و حتماً خروجی های طوفان فکری تون رو از فیلتر اصولی که بهتون یاد دادم بگذرونین.

الوعده وفا؛ الان وقت اینه که بریم سراغ گام بعدی، البته توی این مقاله فقط یه مقدمه کوتاه از گام بعدی رو براتون می گم تا خسته نشین و بقیه اش رو روز های آینده مطالعه کنین (بالاخره طوفان فکری هم خودش کلی انرژی لازم داره J)

گام بعدی

در گام بعدی شما با چند تا از رایج ترین انواع صفحه های اینستاگرامی آشنا می شین و با توجه به مزایا و معایب هر کدوم (که من براتون می گم) یاد می گیرین که کدوم رو برای فروشگاه اینستاگرامی خودتون انتخاب کنین.

پس فرقی نمی کنه که صفحه شما قراره یه صفحه شخصی باشه، یه صفحه مخصوص کسب و کار یا هر چیز دیگه ای، در هر صورت شما از خوندن مطلب هفتم از مجموعه اینستاگرام مارکتینگ بست راه، ضرری رو متحمل نمی شین و می تونین راه و روش مخصوص خودتون رو پیدا کنین. پس ما رو تنها نذارین و تا انتهای این آموزش گام به گام همراه ما باشین.

بست راه تمام تلاشش رو می کنه که مطالب رو به راحت ترین شکل ممکن ارائه بده، تا شما در سریع ترین زمان ممکن کسب و کار اینستاگرامی خودتون رو راه بندازین.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام