فرمول تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتالی(قسمت اول)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 25 مرداد 1396

فرمول تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتالی(قسمت اول)

فرمول تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتالی

در مطلب قبلی توضیح دادیم که داشتن یک وبسایت یا وبلاگ برای معرفی محصولات و خدماتی که انجام می دهید نکته ای ضروری در تجارت امروز است. درواقع این روز ها از شما انتظار می رود که خود را مطابق با شرایط جامعه هماهنگ کنید و اگر چنین نباشد اعتماد اجتماعی کمتری کسب خواهید کرد اما اگر سایت خود را راه اندازی کردید چه؟ همین کافیست؟

در این مطلب سعی می کنیم فرمولی بسیار ساده را برای تولید محتوایی مناسب توضیح دهیم که اگر مطابق آن پیش بروید می توان امید داشت که در کار خود از موفقیت بالایی برخوردار شوید.

چگونه یک محتوا برای سایت خود تولید کنیم؟

مرحله ی اول: درک مخاطبان

در گام اول شما باید مخابان و جامعه ی هدف خود را به خوبی بشناسید و انتخاب کنید. این مسئله بسیار با اهمیت است چرا که شما باید مطابق میل و خواسته ی این مخاطبان کار خود را پیش ببرید و نه گروه های دیگر! شما با بررسی این گروه باید متوجه شوید که در ابتدای کار آن ها به دنبال چه چیزی هستند و چه نیاز هایی دارند، چه مطالبی را می خواهند یاد بگیرند یا از دانستن چه جیزاهایی فراری هستند. در این مرجله است که شما شخصیت مشتریان خود را می شناسید، مثلا فرض کنید که مخاطبان شما درواقع کسانی هستند که به تازگی وارد بازار کار شده اند و می خواهند کسب و کار خود را رونق ببخشند، در چنین حالتی لازم نیست مطالبی درباره ی شبکه های اجتماعی و فواید آن تهیه کنید، آن ها همگی قطعا در شبکه های اجتماعی عضو هستند و حتی کار خود را آغاز کرده اند، در چنین حالتی آن ها به مطالبی نیاز دارند که یاد بگیرند چگونه باید در این شبکه ها فعالیت کنند و فعالیت خود را تنظیم کنند.

مرحله ی دوم: شروع کار با انتخاب یک موضوع و یک تیتر مناسب

قبل از شروع کار و نوشتن مطلب باید موضوع مورد نظر خورد را انتخاب کنید، این مسئله بسیار با اهمیت است که از قبل بدانید در چه مورد می خوایهد مطلب بنویسید و این موضوع می تواند حتی خیلی کلی باشد، دراقع شما فقط می خواهید به افکار خود سمت و سود بدهید. در گام بعد در زمینه ی موضوعی که انتخاب کرده اید یک تیتر مشخص و مناسب پیدا می کنید و پس از آن شروع می کنید به نوشتن. با یک مثال توضیح می دهیم: تصور کنید شما لوله کش هستید،  در چنین حالتی مثلا ممکن است شما به این فکر کنید که ایده ی خوبی است اگر درباره ی نشتی شیر آب مطلبی بنویسید. پس از آن ممکن است تیتر های مختلفی به ذهن شما برسد، به عبارت دیگر یعنی راه حل های مختلفی برای بیان موضوع مورد نظرتان در ذهن داشته باشید مثلا :" کارهایی که باید برای تعمیر نشتی شیر آب انجام داد" یا " دلایل معمول برای نشتی آب"  . با انتخاب یک تیتر مناسب و جذاب کار نوشتن مطلب برای شما بسیار راحت خواهد شد.

مرحله ی سوم: نوشتن یک مقدمه

این قسمت کار از مهم ترین قسمت های تولید محتوا است. همیشه باید یک مقدمه ی مناسب برای مطالبتان بنویسید، به این توجه کنید که مخاطب شما در همان یکی دو پاراگراف اول ( یا حتی یکی دو خط اول) نتواند جذب نوشته ی شما شود بقیه ی آن را رها می کنید و می رود. اشتباه ترین کار ممکن در هر مطلبی این است که بی مقدمه شروع کنید به توضیحاتی که در ذهن دارید. به طور کلی روش صحیح نوشتن یک مقدمه اینگونه است که ابتدا سعی کنید بین مخاطب و خودتان کمی صمیمیت ایجاد کنید مثلا با بیان یم داستان کوتاه یا یک جوک! بعد از آن سعی کنید هدف اصلی مطلب را بیان کنید و توضیح دهید که کدام یک از مشکلات کاربر قرار است با خواندن این مطلب حل شود، این عمل باعث می شود که مخاطب شما مشتاق ادامه ی مطلب باشد و تا آخر مطلب شما را دنبال خواهد کرد.

مطالب مشابه

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)

فروشگاه اینستاگرامی و راهکارهای انتخاب اسم مناسب (بخش دوم)