[caption id="attachment_5411" align="aligncenter" width="1292"] راهنمای طراحی سایت[/caption]

سلام دوستان محمد فتحی هستم کارشناس ارشد آی تی و مدیر عامل شرکت طراحی سایت در شیراز بستراه(پیشگامان نوین پندار سروستان)، دوستان با توجه به اینکه در طی این تجربه ۱۰ ساله ای که در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ داشتم این احتیاج رو حس کردم که اغلب مشتریان و کسانی که قصد راه اندازی یک سایت رو دارند چه فروشگاه اینترنتی و چه یک وبسایت شرکتی یک سری سوالات و دغدغه های مشترکی رو داشتن، از همین رو تصمیم گرفتم یک راهنمای کامل خرید و سفارش پروژه های طراحی سایت رو برای این دسته از دوستان تهیه کنم.

راه اندازی، طراحی و برنامه نویسی وبسایت به کارهای ساخت سایت های اینترنتی اطلاق می شود که توسط طراحان و برنامه نویسان وب با استفاده از زبان های برنامه نویسی تحت وب انجام می شود. زبان برنامه نویسی که مرورگرهای وب صفحات سایت را به نمایش در می آورند،  HTML است و طراحان وبسایت با استفاده از HTML سایت شما را کد نویسی می کنند و توسط CSS ظاهر و شکل آن را مشخص می نمایند و طرح خاصی را پیاده سازی می کنند. در واقع HTML و CSS دو جزء مهم و اصلی هر وبسایتی هستند  که هر طراح سایتی باید آن ها را بلد باشد. طراحان سایت پیاده سازی اولیه صفحه را توسط HTML انجام میدهند و پس از آن توسط CSS ظاهر و شکل آن را درست می کنند.

دامنه(Domain)

همه ی پایگاه های ایترنتی نیاز به آدرسی دارند که آنرا دامنه می نامند برای مثال آدرس سایت شرکت طراحی سایت در شیراز بستراه www.BestRah.com است  و در حقیقت domain به همین آدرس اطلاق می شود. ثبت دامنه خود را می توانید از طریق شرکت های ثبت دامنه و هاستینگ و همچنین کمپانی های طراحی وبسایت انجام دهید که قادر هستید دامنه را به صورت یکساله و یا چند ساله ثبت کنید و در زمان تمام شدن تاریخ انقضای دامنه آنرا دوباره تمدید کنید. شایان ذکر است که خوبتر است تمام موارد سایتتان را در از یک شرکت خریداری نمایید  و همه ی مسئولیت سایت خود را به یک شرکت محول کنید. دامنه شما می تواند ir و یا com و همچنین بقیه پسوندها باشد که در قسمت های  بعد آن ها را بر می شمریم.

هاست (Host)

همه ی  دامنه ها نیاز به فضایی دارند که داده های سایت طراحی شده در آن فضا ذخیره و میزبانی شود که این فضا Host نام دارد. هاست در واقع به فضای میزبانی سایت اطلاق می گردد  که با زبان ساده فضایی از یک سیستم (رایانه)سرور است که وظیفه نگهداری فایل ها و  داده های سایت شما را دارد  و دامنه بر روی آن ست می شود و سایت شما فعال می شود. دامنه معمولا توسط دو آدرس به نام دی ان اس(DNS) که آدرس های شبیه ns1.bestrah.com و ns2.bestrah.com هستند بر روی سرور پارک می شوند. هاست هم شبیه دامنه قادر هستید یکساله و یا چند ساله باشد که در زمان رسیدن موعد انقضا باید تمدید کنید.  پلن های  هاست اغلب بر اساس میزان فضای سرور تقسیم می شوند که در قسمت های بعد توضیح خوام داد.

آپلود سایت

بعد از ثبت دامنه و اختصاص فضای میزبانی یا هاست طراح سایت باید فایل های سایت طراحی شده را بر روی سرور آپلود کند که وقتی آدرس سایت در مرورگرها  وارد می شود سایت طراحی شده شما نمایش داده شود.

طراحی سایت ایستا (Static)

طراحی سایت ایستا به نوعی  از طراحی سایت اظلاق می گردد که در آن سایت سیستم مدیریت محتوا ندارد و فقط با استفاده از کد نویسی HTML و CSS ساخته می شود. این نوع سایت ها سیستم مدیریت برای ویرایش محتوای وب سایت ندارند و اگر که نیاز به تغییری داشته باشید  بر روی وب سایت حتما باید توسط طراح سایت انجام گیرد. در مقابل سایت های استاتیک سایت های پویا وجود دارند که در قسمت بعد به آن ها اشاره می کنم.

طراحی سایت پویا(Dynamic)

طراحی سایت پویا به نوعی گاطلاق می گردد که در آن  سایت دارای سیستم مدیریت برای مدیریت آن است که مالک سایت می تواند با آموزشی که از طراح وب سایت می گیرد محتوای سایت را مدیریت کند. طراحی سایت های دینامیک از طریق سیستم های مدیریت محتوای موجود و یا از بیس توسط زبان های برنامه نویسی تحت وب سمت سرور نظیر PHP و ASP.NET ساخته می شوند. هم اکنون سایت های پویا با توجه به مزیت های آن نسبت به استاتیک طرفدار بیشتری دارد و سایت های ایستا بسیار کمتر از قبل مورد استفاده قرار می گیرند.

سیستم مدیریت محتوا(Content Managemnet System)

سیستم های مدیریت محتوا به نرم افزارهای تحت وب گفته می شوند که قادر به  مدیریت مطالب و محتوای وب سایت را دارند  که این سیستم های مدیریت محتوا یا از پایه با استفاده از زبان های برنامه نویسی وب نظیر PHP و ASP.NET ساخته می شوند  و یا از سیستم های مدیریت محتوای موجود مثل وردپرس،جوملا  و دروپال استفاده می شوند. مدیر سایت با این سیستم های مدیریت محتوا می تواند مطالب و محتوای سایت ،تصاویر و منوها را بدون نیاز به دانش تخصصی و تنها از طریق سیستم مدیریت سایت کنترل کند.

زبان های برنامه نویسی تحت وب

زبان های برنامه نویسی سمت کاربر(Client side)

دو نوع زبان برنامه نویسی در وب هست که نوع اول آن زبان برنامه نویسی سمت کاربر است که بر روی مرورگر کاربر اجرا می شود و نحوه نمایش سایت را کنترل می کند. زبان های برنامه نویسی سمت کاربر HTML و CSS و زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت و همچنین هر نوع زبان برنامه نویسی است که بر روی مرورگر کاربر اجرا می شود.

زبان های برنامه نویسی سمت سرور(Server Side)

زبان های برنامه نویس سمت سرور بر روی سرور اجرا می شوندو بعد از انجام کارهای لازم به صورت HTML و CSS و همچنین جاوا اسکریپت به مرورگر کاربر ارسال می شود. زبان های برنامه نویسی سمت سرور قادر به اتصال به پایگاه داده های متنوع برای ثبت اطلاعات و همچنین دریافت اطلاعات را دارند. PHP ، ASP.NET ، JAVA and JSP از این نوع زبان های برنامه نویسی به حساب می آیند. زبان های برنامه نویسی سمت سرور در واقع بخش اداره کننده فعالیت های روی وب سایت هستند  که اطلاعات و درخواست های کاربر را از راه فرم ها و سایر روش ها دریافت می کنند و بر روی آن کارهایی انجام می دهند و بهد به مرورگر کاربر ارسال می کنند.

پایگاه داده های تحت وب

پایگاه داده ها مسئول نگهداری اطلاعات برای استفاده در زبان های سمت سرور هستند که دیتابیس های مختلفی نظیر MYSQL ، MSSQL و همچنین ORACLE و سایر موارد موجود هستند. زبان های سمت سرور با همه ی دیتابیس ها قابلیت اتصال دارند اما برای هر زبان برنامه نویسی بهترین دیتابیس موجود است. برای مثال دیتابیس خوب برای زبان برنامه نویس PHP دیتابیس MYSQL است.

قالب وب سایت

همه ی سایت ها  یک قالب اصلی دارند که بقیه صفحات سایت بر پایه قالب اولیه  درج مطلب می شوند. برای ایجاد قالب سایت سه راه حل موجود است  که به ان ها می پردازیم:

طراحی قالب سایت

می توان قالب سایت را از بیس بوسیله  طراح و گرافیست سایت پیاده سازی کرد که در این روش قبل از پیاده سازی سایت جلسه ای با کارفرما گذاشته می شود و کارفرما خواسته های خود در مورد قالب سایت مثل رنگ بندی و مکان قرار گیری المان ها به طراح وب سایت می گوید  و بعد از آن طراح اقدام به طراحی قالب می کند که در مرحله بعدی سفارش دهنده در صورت نیاز ویرایش های خود را بر روی طرح اعلام می کند و این پروسه تا زمانی که طرح تایید شود ادامه پیدا می کند . این راه حل معمولا بسیار زمان بر است و هزینه انجام آن نسبت به روش های دیگر بالا تر است.

استفاده از قالب های آماده

استفاده از قالب های آماده رایگان یکی دیگر از راه حل های تهیه قالب سایت است که در این روش با سرچ در اینترنت قالب رایگان مورد نظر پیدا می کنند و می توان آن را در سایت استفاده کرد که قطعا این روش به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا ممکن است به اعتبار کسب و کار شرکت لطمه وارد کند.

خرید قالب وب سایت

وبسایت های زیادی نظیر Templatemonster و Themeforest موجود هستند که فروشگاه قالب سایت دارند و می توانید قالب مورد نظر خود را از بین قالب های موجود در آن ها مورد انتخاب و خریداری کنید.

وارد کردن مطالب و محتوای سایت

وارد کردن محتوای سایت به کارهای وارد کردن مطالب سایت گفته می شود که در این فرآیند سفارش دهنده محتوای سایت را برای شرکت طراحی سایت ارسال می کند و شرکت طراح سایت محتوای شرکت را در سایت از طریق سیستم مدیریت محتوا  جایگذاری می کند . کارهای درج محتوا سایت قابل انجام توسط کارفرما نیز است که در این روش  سیستم مدیریت محتوای سایت به کارفرما آموزش داده می شود که کارفرما می تواند از طریق سیستم مدیریت محتوا محتوای سایت را آپلود کند .

پشتیبانی وب سایت

در مورد رشته طراحی سایت پشتیبانی مهمتر از خود طراحی وب سایت می باشد و برای همین مورد بهتر است کار طراحی وب سایت خود را زیر نظر شرکت های معتبر انجام دهید. ساخت وب سایت بخش اولیه از کار می باشد و پس از آن نگهداری و پشتیبانی آن پیش می آید که در صورت وجود مشکل شرکت طراح می بایست نیروها و امکانات لازم جهت پشتیبانی وب سایت شما را داشته باشد. در صورتی که برای وب سایت مشکلی پیش آمد شرکت طراحی وب سایت می بایست وارد عمل شده و سریعا رفع مشکل نماید. پایین بودن وب سایت و وجود خطا در سایت باعث از دست دادن مشتریان می گردد.

امن سازی وب سایت

از هر راهی که برای ساخت سایت انجام می گردد وب سایت می بایست پس از راه اندازی امن سازی گردد تا هکرها با استفاده از حفره های امنیتی موجود در سایت نتوانند وب سایت را دچار مشکل نمایند و ایمن سازی وب سایت در حقیقت یکی از مهترین بخش هایی از پروژه ساخت وب سایت می باشد که معمولا طراحان آن را فراموش می نمایند و در امر طراحی صفحات وب سایت کمتر به آن پرداخته می شود.


حال آنکه توضیحات اولیه در مورد طراحی سایت داده شد در ادامه اقدام به بررسی و پاسخ به سوالات متداول مشتریان در این زمینه می گردد.

تفاوت وب سایت با وبلاگ چیست

بعضی از سایت ها در اینترنت هستند که جزو شرکت های ارائه کننده خدمات وبلاگ می باشند و فضایی را در اختیار کاربر قرار می دهند تا کاربر بتواند صفحات اختصاصی مربوط به خود را داشته باشد و آن را مدیریت کند. وبلاگ معمولا در ساب دامنه ای از وبسایت مورد نظر قرار می گیرد که از طریق آن آدرس قابل دسترسی است که به عنوان مثال آدرس چیزی مثل  YourWeblogAddress.WeblogDomainName.com خواهد بود که البته بعضی از وبلاگ ها به شما این امکان را می دهند تا دامنه خود را نیز بر روی آن پارک کنید و سایت با دامنه شما نمایش داده شود. وبلاگ ها معمولا خدمات خود را به صورت رایگان  و در ازای آن تبلیغات خود را در وبلاگ شما نمایش می دهند. طراحی وبلاگ برای همه کسانی که تجربه حضور در اینترنت ندارند توصیه میشود اما برای شرکت ها که قصد حضور به صورت حرفه ای در اینترنت را دارند به هیچ وجه توصیه نمی گردد. همچنین می توانید برای وبلاگ خود قالب اختصاص طراحی نمایید که طراحی قالب وبلاگ خود را بایدحتما زیر نظر طراح وبسایت انجام گردد.

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو (SEO) یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به کلیه کارهایی گفته می شود که در طول آن رتبه سایت در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت شرکت بالا می آید و وب سایت از این طریق بازدید کنندگان بیشتری کسب می نماید. ببرای مثال زمینه فعالیت سایت BestRah طراحی سایت هست و در حالی که در گوگل جستجو کنند "طراحی وب" سایت در صفحه اول گوگل بالا می آید و همین مورد باعث بازدید کننده بیشتر وب سایت و جذب مشتریان جدید است. سئو و بهینه سازی وب سایت در دو مرحله بهینه سازی سایت و رفع ایرادات سئو سایت به عنوان مرحله یک و بک لینک سازی برای سایت (قرار دادن لینک وب سایت در سایت های دیگر) به عنوان دومین مرحله انجام شود. در واقع انجام امور سئو باعث بالا رفتن بازدید کنندگان سایت از موتورهای جستجو می گردند و در واقع سایت شما بازدید کنندگانی خواهد داشت که در جستجوی شغل مورد نظر شما هستند که همین راستا باعث بالا رفتن  فروش شرکت از سایت می شود، موردی که به آن بازاریابی اینترنتی و یا بازاریابی دیجیتالی می نامند. بهینه سازی موتورهای جستجو نیاز به تجربه زیاد دارد و بهتر است این عملیات را به افراد با تجربه واگذار نمایید.

تبلیغات در گوگل

تبلیغ در گوگل به صورت نمایش سایت شما در نتایج جستجوی گوگل می باشد که کاربر با دیدن آن امکان دارد بر روی سایت شما کلیک کند. نمایش سایت در نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت شما به دو صورت تبلیغات در گوگل (Adwords) و نتایج ارگانیک گوگل (سئو) که در روش Adwords شما به گوگل هزینه پرداخت می کنید تا وب سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده شود که تبلیغات در گوگل در بالا و همچنین سمت راست نتایج گوگل نمایش داده می گردد. در روش سئو همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم سایت شما بهینه سازی می شود تا برای کلمات مرتبط به وب سایت بالا باشد. پس تبلیغ در گوگل به دو روش Adwords و سئو انجام می شود.

بک لینک سازی برای سایت

تولید بک لینک به کارهای قرار دادن لینک سایت شما در وبسایت های دیگر اطلاق می گردد در صورتی که این عملیات به درستی انجام شود باعث افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو و در نتیجه باعث بالا رفتن تعداد ورودی ها (کاربران) از موتورهای جستجو می شود و بلعکس در صورتی که با روش های غلطی انجام گردد ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سایت وارد کند.

بازاریابی اینترنتی و یا دیجیتالی چیست

بازاریابی اینترنتی و یا بازاریابی دیجیتالی به گرفتن مشتریان جدید از اینترنت اطلاق مر گردد  که اکثر اوقات با کارهای سئو و برند سازی در فضای مجازی انجام می شود. البته راه هایی دیگر مانند تبلیغات اینترنتی نیز در این زمینه انجام می شود.

نرم افزارهای طراحی سایت

برنامه های متنوعی برای طراحی وب سایت هستند که قادر هستید با استفاده از آنها به راحتی سایت خود را طراحی کنید. نرم افزارها در واقع کار شما را در کد نویسی و برنامه نویسی وب ساده می کنند و در وقت و زمان شما صرفه جویی می کنند. نرم افزارهایی مثل Adobe Dreamweaver از این دسته هستند .

طراحی سایت ارزان

هزینه انجام طراحی سایت بستگی دارد به ویژگی ها و امکانات سایت متفاوت است که این مورد را در نظر بگیرید شرکت های مختلف طراحی سایت هزینه ها و تعرفه های متفاوتی را برای انجام خدمات خود ارائه می دهد که قیمت ها کاملا متفاوت هست. برخی از شرکت ها قیمت های بالایی را از نظر طراحی سایت ارائه می کنند حال آنکه شرکتی دیگر همان پروژه را با قیمت بسیار پایین تر به مشتری خود ارائه می کند. BestRah با توجه به سابقه بسیار (از سال ۱۳۸۹ تا کنون) و تجربه بالا در زمینه طراحی صفحات سایت این موضوع حائز اهمیت را درک می کنند که ارائه خدمات طراحی سایت با ارزانترین قیمت و بالاترین کیفیت ممکن سبب جلب رضایت مشتریان خواهد شد که این مورد باعث رونق کسب و کار شرکت خواهد بود و به بازاریابی شرکت کمک زیادی خواهد کرد. BestRah سیستم بازاریابی و بازرگانی نداشته و بازاریابی خود را از طریق مشتریان راضی خود انجام می دهد. BestRah پکیج های ویژه طراحی سایت ارزان را ارائه می نماید که در این مدل نحوه درج مطالب وب سایت به کارفرما آموزش داده می شود و کارفرما قادر می کند درج مطالب سایت را خود انجام دهد و به این روش هزینه های طراحی سایت بسیار پایین می آید.

ارزانترین روش طراحی سایت

ارزانترین راه طراحی سایت استفاده از قالب آماده هست  که در این روش کافی است تنها هزینه ثبت دامنه، اختصاص هاستینگ، پشتیبانی یکساله، آموزش پانل کاربری و ایمن سازی وب سایت پرداخت شود که البته این روش به شرکت هایی که قصد حضور جدی و قوی در اینترنت را دارند به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

 

طراحی سایت رایگان

در اینترنت امکاناتی هست  که با استفاده از آنها به سهولت قادر هستید سایت خود را به صورت رایگان طراحی کنید که برای کاربران مبتدی توصیه می شود اما در صورتی که قصد حضور جدی در اینترنت سایت را دارید استفاده از این موارد رایگان امکان دارد زمان شما را که در واقع هزینه صرف شده شماست هدر می کند.

تعرفه طراحی وب سایت

تعرفه طراحی سایت بستگی به امکانات مورد نیاز شما هست و بستگی دارد به فاکتورهای زیادی نظیر دامنه، هاستینگ، امکانات سایت هست و تلاش کنید برای اولین حضور خود یک سایت با امکانات اولیه را راه اندازی کنید. پکیج های پیشنهادی BestRah به شرکت ها طراحی سایت با درج محتوا سایت به علاوه نسخه موبایلی سایت است. البته شرکت های متفاوت تعرفه طراحی سایت متنوعی دارند که با توجه به وجود قیمت های متفاوت ممکن است شما را در انتخاب شرکت طراحی سایت گیج کند.

ملاک های  انتخاب شرکت طراحی سایت

شرکت های طراحی سایت زیادی در ایران وجود دارند و هر یک هزینه را جهت طراحی سایت شما اعلام می کنند. معیار برای انتخاب شرکت طراحی سایت باید چه باشد تا بهترین انتخاب شرکت را برای ساخت سایت انجام دهیم. بهتر است قبل از استعلام قیمت از هر شرکتی به سابقه کار و نمونه کارهای آن شرکت توجه نمایید تا متوجه شوید شرکت طراح از چهقابلیت هایی  برخوردار هست و بعد از تایید اعتبار طراح قیمت را معیار انتخاب قرار دهید.

آموزش طراحی سایت

سوالی که اغلب پرسیده می شود آن است که آیا خودمان می توانیم طراحی سایت را انجام دهیم و از چه روش باید  آموزش ببینیم و BestRah در جواب به مشتریان عزیز خود اعلام می نماید طراحی وب سایت امری تخصصی  است که نیاز به تجربه فراوان دارد و امکان دارد با در نظر نگرفتن هر یک از نکات حرفه ای سایت کلیه زحمات بر باد برود. اما در صورتی که با این وجود در صدد کسب دانش در مورد طراحی سایت هستید می توانید از مطالب آموزشی موجود در اینترنت بسیار استفاده نمایید و پیشنهاد BestRah جهت آموزش طراحی سایت همین مورد است.

طریقه سفارش طراحی سایت

خوب است قبل از اقدام به سفارش طراحی سایت در شیراز خود حتما با حرفه ای های طراحی و بهینه سازی سایت در مورد راه های درست کردن سایت مشاوره بگیرید تا بهترین پیشنهاد و پروپوزال به شما دهند. بدون مشورت با خبره طراحی سایت خود را شروع نکنید چون امکان ندارد با در نظر نگرفتن اصولی کوچک در سایت موفقیت دلخواه برای شما حاصل نگردد. BestRah آماده ارائه مشاوره به صورت رایگان در این خصوص  است. قبل از هر چیز لازم است نوع سایت درخواستی خود را مشخص کنید که آیا سایت شخصی ، شرکتی ، فروشگاهی ، خبری ، نیازمندی ، تالار گفتمان ، پورتال ، باشگاه مشتریان ، مرکز دانلود ، موزیک ، ویدئو ، عکس ، مذهبی و یا سایر موارد می باشد پس از آن با توجه به زمینه کاری سایت پیشنهاد از طرف BestRah قابل ارائه هست.

پروپوزال یا درخواست طرح پیشنهادی RFP طراحی سایت

در صورتی که قصد طراحی سایت های اختصاصی با امکانات ویژه دارید به شما اکیدا پیشنهاد می شود قبل از ورود به مذاکره با شرکت های طراحی سایت، فایل پروپوزال و یا پیشنهاد فنی خود را آماده کنید و به شرکت های طراحی ارسال کنید. فایل پیشنهاد فنی یا RFP در واقع فایلی هست که شما کلیه احساس نیازهای خود را در مورد سایت در آن آورده اید و هر چه این فایل کاملتر باشد نتیجه در ادامه کمتر دچار مشکل خواهید شد.

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

هم اکنون با توجه به میزان استفاده زیاد از موبایل و تبلت برای گشت و گذار در اینترنت  سازگاری سایت با موبایل و تبلت  به امری ضروری تبدیل شده. روشی از سازگار سازی وجود دارد که نسبت به سایر روش ها بهتر است و آن طراحی سایت ریسپانسیو و یا واکنشگرا است که در آن سایت به نوعی طراحی می شود که با توجه به اندازه صفحه نمایش کاربر خودش ریسایز و بهینه می شود و با  مرورگرهای متفاوت به درستی نمایش داده شود و برای نمایش سایت در این ابزارها نیازی به بزرگ و کوچک کردن و اسکرول نیست.

 

طراحی وبسایت با بوت استرپ Bootstrap

بوت استرپ Bootstrap یکی از فریم ورک های نوشته شده به زبان CSS و Jquery هست که شما را قادر می سازد  سایت ریسپانسیو خود را  به ساده ترین روش ممکن بسازید. این فریم ورک دارای کلاس های از پیش تعریف شده ای است که با استفاده از آنها قادر خواهید بود عناصر موجود در صفحه سایت خود را ریسپانسیو کنید. ریسپانسیو در حقیقت ساده ترین و با کیفیت ترین روش برای طراحی سایت سازگار با موبایل و تبلت است. برای استفاده از این کتابخانه باید فایل CSS و همچنین فایل جاوا اسکریپت آن که به صورت یک پلاگین jquery نوشته شده است در صفحه سایت اضافه شود.

رابط کاربری/تجربه کاربری UX و UI

UX که مخفف user experience است در طراحی سایت به تجربه و حس کاربر از سایت می پردازد و UI که مخفف user interface هست به المان های طراحی گفته می شود . این دو موضوع با آنکه با یکدیگر کاملا در ارتباط هستند که معمولا اشتباها به جای یکدیگر در نظر گرفته می شوند.

 

مطالب مشابه

bestrah

آیا در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیاز به مشاوره دارید؟