تجزیه تحلیل لینک ها و جلوگیری از قرار گیری سایت در لیست سیاه گوگل (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon دوشنبه 15 آبان 1396

تجزیه تحلیل لینک ها و جلوگیری از قرار گیری سایت در لیست سیاه گوگل (قسمت دوم)

در مطلب قبلی بحث بسیار مهمی را آغاز کردیم و آن لیست سیاه گوگل است. دقیقا کارکرد این لیست به این شکل است که گوگل سعی می کند سایت هایی که اصطلاحا اسپم هستند را از لیست نتایج جست و جوی خود خارج کند تا دیگر کاربران با آن ها روبرو نشوند و درواقع کاربران بتوانند به نتایج بهتر و با کیفیت تری دست پیدا کنند. اما چه چیزی باعث می شود که سایت ما در لیست سیاه گوگل قررا بگیرد؟ در این مطلب همچون مطلب قبلی سعی می کنیم به مواردی که در چنین مشکلی اثر گذار هستند بپردازیم و آن ها را توضیح دهیم اما در نهایت ممکن است باز هم سایت شما در لیست سیاه گوگل قررا بگیرد، در این صورت چاره چیست؟ انتقال صفحات و آدرس هایی از سایت شما از لیست سیاه به لیست سفید و بدون مشکل گوگل فرآیند پیچیده و زمان بری است که تجربه و دانش حرفه ای می طلبد از این رو پیشنهاد اکید ما به شما استفاده از مشاوره ی کارشناسان با تجربه ی Bestrah برای حل مشکل است.

تعداد لینک های سایت چه تعداد است؟

شاید با خود بگویید تعداد لینک های یک سایت هم مگر می تواند بر روی سایت اثر منفی بگذارد؟ درواقع تصور ما همیشه این بوده که یک سایت هر چه بیشتر لینک شده باشد درواقع سایت بهتری بوده که سایت ها علاقه داشته اند به آن لینک کنند. (درواقع این تعریفی است که خود گوگل از ابتدای آغاز به کار موتور جست و جویش از بک لینک ارائه داده) اما نکته ای که وجود دارد این است که الگوریتم های تشخیص گوگل تغییر کرده. این الگوریتم ها حالا به دنبال ارتباط با معنی هستند، قرار نیست سایت ها ورزشی توسط سایت های ارائه دهنده ی هاست لینک شوند و این لینک به اندازه ی لینک یک سایت ورزشی دیگر ارزش داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زیمنه به سلسله مقالات مرتبط با بک لینک و لینک بیلدینگ مراجعه کنید. اما حالا سوال اصلی ما این است، این لینک دادن ها چه ارتباطی با لیست سیاه گوگل دارد؟ شما با دانستن تعداد بک لینک های خود و سایت هایی که شما را لینک داده اند می توانید علاوه بر بررسی آن ها برای جلوگیری از تاثیر منفی در سئو، سایت های اسپم را هم شناسایی کنید. اگر چنین سایت هایی به شما لینک بدهند گوگل اینطور فرض می کند که احتمالا شما هم فعالیت مشابهی دارید و اگر شما را به طور کلی از نتایج جست و جو حذف نکند، قطعا از رتبه ی شما کم می کند.

سرعت افزودن لینک

اتفاقی که می افتد این است، شما یک سایت را تازه تاسیس کرده اید و برای اینکه بتوانید رقبای خود را کنار بزنید و خود را بین آن ها مطرح کنید یک شبه در تعداد زیادی از سایت ها لینک خود را وارد می کنید با این تصور که بک لینک هر چه بیشتر باشد تاثیر بهتری می گذارد. اما مسئله اینجاست، شما اگر سایت شناخته شده ای باشید (از نظر گوگل مثلا تعداد مقالات شما کم نباشد، عمر دامنه و سایتتان هم متناسب با فعالیتتان باشد) و بعد از آن لینک شما در تعداد زیادی از سایت های "با ارزش" قرار بگیرد می توان گفت مسئله ای نیست اما تصور کنید سایت شما عمر زیادی ندارد و به طور ناگهانی تعداد لینک سایتتان در سایت های کم ارزش و بی کیفیت زیاد می شود، در این صورت باید نگران این باشید که سایت شما به عنوان اسپم شناخته شود.   برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و ... می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام