تجزیه تحلیل لینک ها و جلوگیری از قرار گیری سایت در لیست سیاه گوگل (قسمت سوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon سه شنبه 16 آبان 1396

تجزیه تحلیل لینک ها و جلوگیری از قرار گیری سایت در لیست سیاه گوگل (قسمت سوم)

در مطلب قبلی که از اینجا قابل دسترسی است در ادامه ی توضیحات و مثال ها سعی کردیم به مواردی که می تواند در شناسایی سایت از طریق گوگل مشکل ساز شوند و در نهایت سایت را به لیست سیاه گوگل ببرند اشاره کردیم. در این مطلب هم می خواهیم در ادامه ی همان توضیحات به بقیه ی مواردی که باید به آن ها توجه کنیم بپردازیم. تا کنون به موارد مختلفی اشاره کردیم که عبارت اند از: وجود اسپم در سایت، وجود مشکل با الگوریتم های گوگل، تعداد لینک ها و سرعت لینک سازی. در این مطلب می خواهیم به یک مورد دیگر از موارد تاثیر گذار بپردازیم و در نهایت این مطلب را به پایان برسانیم.

لینک های نهفته در متن

یکی از انواع بک لینک که تاثیر بسیار زیادی بر سئوی سایت دارد همین وجود لینک شما درون مطالب دیگر سایت هاست. کاربرد به این شکل است که لینک شما به شکل عکس یا بنر یا دکمه و ... در مطلب قرار نگیرد ( همه ی این ها انواع لینک دادن هستند)، ما به لینکی نهفته در متن می گوییم که دقیقا درون متن مطالب نهفته شده باشد. یکی از معروف ترین استفاده ی های این نوع لینک رپورتاژ های آگهی است که سایت های پربازدید و معروف با رپورتاژ آگهی هم به شما بک لینک می دهند (از نوع نهیفته در متن) و هم تبلیغ سایت شما را می کنند. (برای دریافت مشاوره درباره ی انواع رپورتاژ های آگهی، میزان تاثیر آن ها بر سئوی سایت شما، دریافت مشاوره برای خرید این نوع تبلیغات و دیگر سوالات خود با کارشناس ما از طریق تلگرام ارتباط برقرار کنید.) حالا می خواهیم ببینیم این نوع لینک ها چه تاثیری بر اسپم شناخته شدن سایت شما دارد. به طور کلی اگر یک سایت مطلبی درباره ی شما می نویسد (رپورتاژ آگهی) و بعد در همان مطلب سایت شما را لینک می کند چنین لینکی از نظر گوگل کاملا سالم و دارای ارزش بسیار است به طور مثال شما فروشگاهی برای ارائه ی وسایل ورزشی در شهر شیراز دارید حالا اگر وبسیات دیگری مطلبی در این باره بنویسد و شما را به جمله ی "مرکز فروش محصولات ورزشی در شیراز" لینک کند چنین لینکی از نظر گوگل با ارزش است اما برعکس این قضیه را فرض کنید، سایتی درباره ی انواع سانویچ ها مطلبی نوشته و در این مطلب فروشگاه ورزشی شما را لینک کرده. چنین لینکی از نظر گوگل کاملا مردود است و شما را به عنوان یک اسپم شناسایی می کند که صرفا به دنبال ایجاد بک لینک و افزایش بازدید هستید. در نهایت شما باید همیشه بررسی کنید که لینک های شما در چه حالتی قرار دارند و سایت های دیگر به چه شکلی و با چه کیفیتی به شما لینک داده اند.

ابزار disavow

در پایان این مقاله می خواهیم نکته ای بسیار مهم درمدیریت لینک های سایت را بررسی کنیم. تا کنون به ۵ موردی که بر روی سئوی سایت شما اثر می گذارد و ممکن است باعث اسپ شدن سایت شما شوند رسیدگی کردیم اما در پایان فرض کنیم با تمام مراقبت ها لینک های اسپم برای سایت ما به وجود بیاید، در این صورت باید چه کار کرد؟ گوگل ابزاری به اسم disavow را برای همین منظور معرفی کرده که شما می توانید با استفاده از این ابزار تاثیر سایت های مخرب و اسپم را بر سایت خود کاهش دهید و سایت را از رفتن به لیست سیاه گوگل مراقبت کنید. البته استفاده از این ابزار بسیار حساس است زیرا اگر بدون دانش و تجربه انجام گیرد می تواند به وردی های سالم سایت شما آسی برساند. شما می توانید برای دریافت مشاوره در رابطه با این مشکلات و کار با ابزار disavow از طریق تلگرام با کارشناس ما ارتباط برقرار کنید.  

برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی و ... می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام