بهبود سئوی سایت و ارتباط آن با شبکه های اجتماعی

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon جمعه 19 آبان 1396

بهبود سئوی سایت و ارتباط آن با شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی و سئوی سایت در مجموعه ای از فعالیت ها با یکدیگر اشتراک دارند که به همین خاطر برای بهبود سئوی سایت و افزایش بازدید باید توجه خاص و ویژه ای به شبکه های اجتماعی داشت. البته کارکرد شبکه های اجتماعی بسیار وسیع تر و مهم تر است که در این باره در گذشته مطالبی بر روی سایت قرار دادیم و در آینده نیز قرار خواهیم داد. می توانید مطالب مرتبط با شبکه های اجتماعی را از اینجا ببینید. در این مطلب و مطالب بعدی سعی می کنیم به نقاط اشتراک سئوی سایت و شبکه های اجتماعی و تاثیری که بر روی یکدیگر می گذارند بپردازیم.

سئوی محلی و شبکه های اجتماعی

به طور کلی در سئوی سایت تلاش ما بر این است که ورودی بیشتری از موتور های جست و جو دریافت کنیم و در نتیجه بتوانیم محصولات و خدمات خود را بیشتر در معرض دید بگذاریم و به این طریق فروش بیشتری برای ما حاصل شود. حالا با گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی می توانیم از این پلتفرم ها برای دریافت ورودی بیشتر استفاده کنیم. روش کار هم به دو طریق است، اول اینکه با حضور در این شبکه ها و تبلیغات در آن ها می توانیم ورودی زیادی از خود آن ها دریافت کنیم، دوم اینکه می توانیم با حضور فعال در این شبکه های اجتماعی و لینک سازی در آن ها بک لینک های قدرتمندی داشته باشیم که در سئوی فروشگاه ما به طور مستقیم تاثیر گذار است. اما از این ها که بگذریم حالت سومی هم وجود دارد که می خواهیم در این مطلب بیشتر به آن بپردازیم. ما به دنیال سئوی محلی هستیم، یعنی شما کسب و کار خود را در یک منطقه ی خاص راه اندازی کرده اید (مثلا شیراز) و حالا می خواهید تمرکز خاصی بر روی شهر شیراز داشته باشید و محصولاتتان را در این شهر بفروشید. یکی از کارهایی که می توان با شبکه های اجتماعی انجام داد برند سازی به صورت کاملا هدفمند است، شما در شبکه های اجتماعی این قابلیت را دارید که کاربران مخصوص به یک منطقه ی خاص را دنبال کنید، برای آن ها تبلیغ نمایش دهید و همین گروه را برای فروش محصولات به عنوان هدف قرار دهید. مثلا شما می توانید در شبکه هایی که اجازه استفاده از موقعیت مکانی را می دهد (مثل اینستاگرام) محتوایی تولید کنید که در آن از تگ های موقعیت مکانی (geo-tagged) استفاده کنید که در نتیجه این محتوای شما از حالت های قبلی بیشتر دیده می شود و البته این بار دقیقا توسط گروهی دیده می شود که برای شما مفید تر است.

شبکه های اشتراک ویدیو

نوعی از شبکه های اجتماعی وجود دارد که اصلا نباید از آن غافل شد. شبکه های اشتراک ویدیو مثل یوتیوب و آپارت از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند و می توانند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئوی سایت و جذب مشتری داشته باشند.  شما باید از ظرفیت این سایت ها برای جذب مشتری و مخاطب استفاده کنید و به این طریق فروش بالایی داشته باشید. در مطالب بعدی سعی می کنیم که به بررسی شبکه های اجتماعی به تفکیک بپردازیم اما این نکته را فراموش نکنید که برای فعالیت صحیح و پر بازده در شبکه های اجتماعی و سایت ها و ... به منظور افزایش فروش و تثبیت درآمد باید از تجربه کسانی که در این زمینه فعال هستند کمک بگیرید. برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی ، سئوی سایت و … می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام