بهبود سئوی سایت و ارتباط آن با شبکه های اجتماعی (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon شنبه 20 آبان 1396

بهبود سئوی سایت و ارتباط آن با شبکه های اجتماعی (قسمت دوم)

در مطلب قبلی درباره ی اهمیت شبکه های اجتماعی و تاثیر آن ها بر سئوی سایت صحبت هایی کردیم. در این مطالب به طور کلی تمرکز ما بر روی سئوی محلی است و حالا می خواهیم به طور تفکیک به شبکه های اجتماعی بپردازیم. اگر هر گونه سوال درباره ی مباحث مطرح شده دارید می توانید آن ها با کارشناسان ما در میان بگذارید.

فعالیت در شبکه اجتماعی فیسبوک

اگر کسب و کار شما تازه تاسیس باشد و به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اید این خیلی اهمیت دارد که یک حساب کاربری در فیسبوک داشته باشید. این مسئله را از جهات مختلفی اهمیت دارد. در ابتدا باید یک صفحه در فیسبوک بسازید و در آن به طور کامل کسب و کار و فعالیت خود را به همراه تمام راه های تماس و آدرس سایت و آدرس فروشگاه و ... توضیح دهید. این صفحه را حتما به وبسایت خود لینک دهید. در ابتدا باید به این فکر کنید صفحات مورد نیاز را بسازید و اطلاعات لازم را در آن وارد کنید اما در گام بعدی و به عنوان اهداف بلند مدت باید به دنبال افزایش ارتباط با افراد و کاربران و مخاطبان باشید. باید سعی کنید هر چه بیشتر کاربران را به خود جلب کنید و آن ها را با صفحهی خود پیوند دهید. باید بتوانید هر چه بیشتر لایک جمع کنید و محتوایی تولید کنید که هر چه بیشتر به اشتراک گذاشته شود. برای اطمینان از اینکه صفحه ی فیسبوک شما در مسیر درستی قرار دارد باید به موارد زیر دقت کنید:
  • مطمئن باشید که اطلاعات و راه های برقراری تماس به درستی وارد شده اند.
  • از انتخاب عکس های مناسب برای پروفایل و مطالب اطمینان پیدا کنید.
  • آیا پیج فیسبوک شما به درستی و به وبسیات شما لینک داده است؟ از این مورد هم مطمئن شوید.
  • باید به طور مرتب در صفحه ی فیسبوک مطلب بذارید و مرتبا فعالیت کنید تا مخاطبان را جذب کنید و نگه دارید.
  • در آخر باید به این نکته توجه خاص شود که صفحه ی فیسبوک شما باید بعد از مدتی بازخورد های کاربران را دریافت کند و پیج شما باید در دیگر چت ها و گف و گو ها منشن قرار بگیرد. اگر این بازخورد ها را دریافت نمی کنید مشکلی وجود دارد که باید حل شود.

فعالیت در Linkedin

این شبکه ی اجتماعی مدتی می شود که بین کاربران ایرانی محبوبیت پیدا کرده و بیشتر جامعه ی دانشگاهی از آن استفاده می کند. اینکه شما بتوانید برای کسب و کار خود یک حساب کاربری در لینکدین ایجاد کنید تا حد زیادی مفید است و می تواند به شما در پیدا کردن قشر خاصی از مردم و تبدیل آن ها به مشتری های شما کمک کند. اما نکاتی که برای حالت قبل گفتیم در این مورد هم صادق است، شما باید به درج صحیح اطلاعات و مشخصات کسب و کارتان دقت کنید و مطمئن شوید که به طور صحیح و اصولی از امکانات این شبکه ی اجتماعی استفاده می کنید. تمام امکانات شبکه های اجتماعی در عین اینکه می توانند بسیار مفید باشند، توانایی این را دارند که تاثیر کاملا برعکس و منفی بر روی کار شما داشته باشند. شما می توانید برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی ، سئوی سایت و … می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام