بررسی بازخورد های سایت (قسمت دوم)

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 17 آبان 1396

بررسی بازخورد های سایت (قسمت دوم)

در مطلب قبلی توضیح دادم که باید به طور مرتب و مستمر ورودی و بازخورد های سایت را بررسی کنیم. از این بررسی به اطلاعات بسیار زیادی خواهیم رسید که ارزش بسیار زیادی هم برای ما دارند. درواقع با همین بررسی هاست که می توانیم نقاط ضعف و قوت سایتمان را پیدا کنیم و وقتی این اتفاق رخ داد چه نتیجه ای دارد؟ قطعا می توانیم با رفع ضعف ها بازدید بیشتری به سمت خود جذب کنیم که این مسئله یعنی فروش بیشتر محصولات!

بررسی بهترین سایت های لینک دهنده

یکی از مهم ترین کارهایی که باید در بررسی بازخورد های خود انحام بدهید این است که ببینید از کدام سایت ها شما ترافیک بیشتری دریافت می کنید. این یکی از مسائل بسیار مهم و تاثیر گذار است که می تواند باعث شود شما بازدید بیشتر و یا کمتری در آینده داشیته باشید.

درواقع شما با استفاده از ابزار های زیادی که در این زمینه وجود دارد می توانید ببینید که بازدید های سایت شما از چه طریقی به سایت شما وارد می شوند و چه تعداد از آن ها توسط لینک شما در دیگر سایت ها به سمت شما فرستاده شده اند. اما نکته ی مهم تر این است که بعد بررسی این موضوع باید سایت های تاثیر گذار را در این زیینه مشخص کنید، مسلما بین سایتی که در یک ماه گذشته تنها یک یا دو بازدید کننده به سمت شما فرستاده با سایتی که هر روز تعداد قابل توجهی بازدید کننده به سمت شما می فرستد فرق وجود دارد. این نکته جدای از آن است که می خواهیم لینک بیلدینگ سایت شما را افزایش دهیم، درواقع شما صرفا اگر لینکتان در سایت های دیگر وجود داشته باشد حتی اگر هیچ بازدید کننده ای از آن وارد سایتتان نشود باز هم از دید گوگل جا نمی ماند و به همین خاطر نمره ی مثبت می گیرید که در جایگاه شما در نتایج جستجوی گوگل تاثیر می گذارد اما جدای از این، بررسی کنید که از چه سایت هایی بازدید کننده های زیادی دریافت می کنید. به این طریق می توانید در لینک سازی های بعدی خود بهتر عمل کنید و سایت های بهتری را برای لینک سازی انتخاب کنید که در نتیجه ی آن بازخورد بهتری از کاربران خود دریافت خواهید کرد.

حرف آخر...

در نهایت اما باید این نکته را دوباره خاطر نشان کنم که کار با ابزار مختلفی مثل Google Analytics و Google Search Console و ایزار دیگر سایت ها مثل Alexa و ... به تخصص و تجربه نیاز دارد. اینطور نیست که شما با یک یا دو روز کار کردن با این ابزار بتوانید در جهت صحیح از امکانات فراوان آن ها استفاده کنید، راه اول این است که بخواهید با گذراندن دوره ها و آموزش ها خودتان دانش استفاده از آن ها را کسب کنید که این مورد برای کسانی که می خواهند در زمینه ی سئوی سایت فعالیت کنند مفید است، حالت دوم هم این است که شما یک سایت دارید و فقط می خواهید مسائل در رابطه با آمار بازدید سایتتان را حل کنید که در این صورت بهترین حالت استفاده از تجربه ی کارشناسان این حوزه است. در هر دو حالت کارشناسان سایت Bestrah می توانند شما را راهنمایی کنند تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی ، سئوی سایت و … می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام