بازخورد های سایت و بررسی

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon چهارشنبه 17 آبان 1396

بازخورد های سایت و بررسی

یکی از گام هایی که برای موفقیت سایت و کسب و کارتان باید بردارید بررسی بازخورد مخاطبان و کاربران سایت است. درواقع شما با بررسی این بازخورد ها می توانید متوجه شوید که کدام قسمت ها از سایت برای مخاطبان جذاب بود و می توان رو آن ها حساب کرد، کدام بخش ها باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند و پتانسیل جذب مشتری را دارند و کدام بخش ها در سایت اصلا بازخورد خوبی نمی گیرد و باید آن ها را نادیده بگیریم یا تغییراتی در آن ها اعمال کنیم. همه ی این موارد نیازمند جمع آوری اطلاعات و بازخورد ها از کاربارن است که کاری تخصصی و زمان بر است.

همین مسئله امروزه یکی از مشکلات سایت ها نیز می باشد، بسیاری از سایت ها و دارندگان سایت و کسب و کار، دانشی در این زمینه ندارند و نمی دانند که این مسئله چقدر در میزان محبوبیت سایت توسط کاربران ( و در نتیجه محبوبیت سایت در گوگل) تاثیر گذار است.

در بررسی بازخورد های سایت ۳ مسئله ی بسیار مهم وجود دارد که باید حتما آن ها را مورد توجه قرار دهیم:

  • آیا احساسات کاربران مثبت است؟

این که کاربران در بازدید از سایت شما و استفاده از امکانات آن چه احساسی دارند یکی از مهم ترین مسائل است. این احساسات به اشکال مختلف بر روی محبوبیت شما در گول تاثیر می گذارد، مثلا هر چه مدت زمان استفاده ی کاربران از سایت شما افزایش یابد گوگل به شما اعتبار بیشتری می دهد و کاربران تنها در صورتی سایت شما را سریعا ترک نمی کنند که واقعا احساس خوبی به آن داشته باشند.

  • چه تعداد بازدید کننده ی جدید دارید؟

درست است که ما در بررسی موضوعات مربوط به سئوی سایت تاکید می کنیم که باید سایتتان از همه نظر ( چه ظاهری چه محتوایی و ...) در شرایطی قرار داشته باشد که مخاطبان پس از بازدید از سایتتان به کاربر سایتتان تبدیل شوند و مدام به آن برگردند، اما مسئله ی دیگری هم که وجود دارد این است که شما باید بازدید کننده های جدید هم داشته باشید.

  • وزن و اعتبار بازدید کننده های شما چقدر است؟

یکی دیگر از مباحثی که پیش از این خیلی به آن توجه نمی شد همین وزن دار کردن کاربران است. الآن برای ما اهمیت دارد که بازدید کننده های شما از چه نوعی هستند، تنها بازدید کننده ای هستند که مطالب شما را مطالعه می کنند و می روند یا اینکه در سایت شما فعالیت های دیگری هم دارند؟ یا مثلا مشتری های ثابتی دارید که به طور مرتب از محصولات شما خریداری می کنند، قطعا این بازدید کنندگان از برای ما فرق دارند!

  1. استفاده از ابذار Google My Business و Google Analytics و ... در بررسی بازخورد ها

شما باید از ابزار مختلف و در دسترس برای بررسی بازخورد ها و نظرات کاربران خودتان نسبت به محصولات و کسب و کارتان استفاده کنید. به طور معمول برای اندازه گیری و تصمیم گیری به نظر ما باید کاربران شما نمرات بالا به سایتتان بدهند و هر کاربر باید برای چند مطلب شما نظر بگذارد. درواقع همه ی این اتفاقات رخ می دهد بدون آن که لازم باشد شما کار خاصی بکنید اما تنها در صورتی که کاربران شما به طور طبیعی و با خواست خودشان به سایت شما سر بزنند.

برای استفاده از مشاوره ی کارشناسان ما در زمینه ی طراحی وب در شهر شیراز و جنوب کشور، مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی ، سئوی سایت و … می توانید از طریق تلگرام با ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام