بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس اول

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon سه شنبه 14 آذر 1396

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس اول

در این سلسله درس ها و مطالب می خواهیم سعی کنیم از ابتدای کار تا پایان، برای شما توضیح دهیم که اگر می خواهید کسب و خود را راه اندازی کنید باید برای بازاریابی و برند سازی در شبکه های اجتماعی (که تاثیر بسیار زیادی بر روی برندینگ و بازاریابی شما دارد) از کجا شروع کنید و چه مواردی را رعایت کنید. این مطلب همچنین برای مجریان طرح های بازاریابی و کارشناسان سئو و بازارایابی اینترنتی مفید است و در واقع آموزشی کامل و جامع برای این دسته از افراد است تا بتوانند اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنند و بتوانند بهتر در این زمینه فعالیت کنند. شما همچنین برای دریافت مشاوره ی تخصصی و حرفه ای درباره ی کسب و کار خود و نحوه ی برخورد با شبکه های اجتماعی خود و یا برای دریافت آموزش های کاملا حرفه ای و اصولی در این زمینه و شرکت در کلاس های آموزشی طراحی وب و سئو و ... می توانید با کارشناسان سایت ما در ارتباط باشید. برای این کار می توانید از شناسه ی تلگرام روبرو استقاده کنید: @mfathi128

برند سازی در شبکه های اجتماعی

قبل از هر کاری و پیش از شروع تبلیغات در هر محیطی به خصوص شبکه های اجتماعی شما باید برای خود برندی داشته باشید و بعد در ادامه اولین تلاش ما برای برند سازی و شناساندن برند ما به مخاطبان است. به طور سنتی ما از تبلیغات استفاده می کنیم تا برند طازی انجتم دهیم، درواقع دغدغه ی همه ی صاحبان کسب و کار این است که برندی شناخته  شده داشته باشند. شما باید کاری کنید تا کاربران و مخاطبانتان بدانند در چه حوزه ای فعالیت می کنید و محصولات تولیدی شما به چه دردی می خورند. زمانی که شما نوع قفعالیت خود را به طور دقیق تعریف کردید و در برند سازی خود این موضوع را به کاربران توضیح دادید مرحله ای آغاز می شود که طی آن مخاطبان سعی می کنند شما و رقبای شما را با هم مقایسه کنند و به تفاوت های شما دقت کنند. اگر فعالیت شما درست باشد و توانسته باشید محصولی (با خدماتی) ارائه کرده باشید که مشکلاتی را حل کند در نتیجه برند شما شناخته خواهد شد و این همان هدف اولیه ی ماست: برند سازی! فعالیت و برند سازی در شبکه های اجتماعی متفاوت از روش های تبلیغاتی سنتی نیست و اساس کار همان است با این تفاوت که ابزار بهتر و کم هزینه تری که اتفاقا تاثیر گذاری به مراتب بیشتری هم دارند در اختیار ما قرار می گیرد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم. وقتی شما برندی دارید که می خواهید اقدام به شناساندن آن و تبلیغات برای آن در شبکه های مجزی بکنید باید چند مرحله را طی کنید که بر روی نتیجه ی دریافتی تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. در ادامه به این موارد می پردازیم.

ثابت بمانید

یکی از مواردی که خیلی باید به آن توجه شود این است که شما باید خودتان باشید و در ادامه ی فعالیت نیز خودتان بمانید، اما این یعنی چه؟ در هر کاری که می کنید و از زمانی که فعالیت خود را آغاز می کنید، کلید موفقیت این است که ثابت بمانید و مدام تغییر نکنید. کاربران باید به شما عادت کنند، اساسا کاربران و مخاطبان شما علاقه ای ندارند شاهد این موضوع باشند که شما مدام در حال تغییر هستید، از نوع محتوایی که تولید می کنید تا شکل ظاهری سایت و فعالیت هایتان و ... این ثبات باید در فعالیت های شما در شبکه های اجتماعی نیز وجود داشته باشد. این مسئله به کاربران شما اطمینان می دهد که می توانند به خوبی از شما و امکانات شما استفاده کنند و مهم نیست که تحت چه پلتفرمی از شما دیدن می کنند. مثلا سعی کنید مطمئن شوید که نوع مطالبی که منتشر می کنید از یک الگوی مشخص پیروی می کند، حالا این مطالب در سایت شما منتشر شوند یا در شبکه های اجتماعی شما. حتی ممکن است شما برای کسب و مار خودتان بیش از یک حساب کاربری و در شبکه های اجتماعی مختلف داشته باشید، باید فعالیتتان در این شبکه ها به نحوی باشد که کاربران در همه ی آن ها احساس مشابهی داشته باشند و متوجه تعلق آن ها به شما باشند. رعایت تمام اصول مربوط به شبکه های اجتماعی و مدیریت آن ها نیاز به تخصص دارد و تنها افراد حرفه ای در این زمینه می توانند به شما کمک کنند. می توانید برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام