بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس پنجم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 26 آذر 1396

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس پنجم

در مطلب قبلی که درس چهارم از سلسله درس های فعالیت و بازاریابی در شبکه های اجتماعی است به مسئله ی رعایت سادگی در جنبه های مختلف پیج اشاره کردیم و حالا در این درس می خواهیم به بخش پایانی قسمت اول از این آموزش بپردازیم و به نکات ضروری پایانی بپردازیم.

موارد مهم و ضروری در برند سازی

انتخاب شبکه ی اجتماعی مناسب و راه صحیح تبلیغات و بازاریابی در آن اولین قدم برای موفقیت است. اگرچه شما می توانید چند اکانت را ایجاد کنید و در چند شبکه ی اجتماعی فعالیت کنید اما بهترین عملکرد این است که لااقل در ابتدا با یک جساب کاربری کار خود را آغاز کنید تا هرچه بهتر بتوانید از پس مدیریت آن بر بیایید. راه های زیادی وجود دارد که بتوانید انتخاب کنید کدام پلتفرم برای فعالیت بهتر است.

فیسبوک

بدون شک یکی از بهترین و پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی فیسبوک است که آن را به یکی از بهترین مکان ها برای فعالیت بازاریابی تبدیل می کند. بسیاری افراد سرتاسر جهان از فیسبوک استفاده می کنند و به این طریق شما می توانید به گستره ی بزرگی از افراد دسترسی داشته باشید و در مرحله ی بعد به تنها چیزی که نیاز دارید دانستن راه و چاه تبلیغات و بازاریابی در فیسبوک است. در فیسبوک شما می توانید هر محتوایی شامل متن و عکس و فیلم و ... ارسال کنید و با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

یوتیوب

کسب و کارهایی که در زمینه ی خدمت رسانی فعالی هستند و نه فروش محصولات به راحتی می توانند از ظرفیت های یوتیوب استفاده کنند. یوتیوب از بسیاری جهات شبیه دیگر شبکه های اجتماعی نیست اکا در زمینه ی ویدیو بهترین محل است و شما با تولید محتوای ویدیویی در آن به راحتی دیده می شوید و مورد توجه قرار می گیرید.

توییتر

اگر شما به دنبال مخاطبینی هستید که بیشتر با عامه ی مردم تفاوت داشته باشند و به لحاظ علمی و فکری سرح بالاتری داشته باشند بهترین محل برای فعالیت توییتر است. توییتر محلی است که می توانید به برند سازی بپردازید و به راحتی با افراد حرفه ای و افراد معروف ارتباط برقرار کنید. توییتر بیشتر برای محتوای متنی مورد توجه قرار می گیرد و محل مناسبی برای انتشار محتوای ویدیویی و عکس و نیست.

اینستاگرام

کسب و کار هایی که نیاز مند ارتباط گیری با افراد کم سن و سال تر و جوان جامعه هستند باید به سمت استفاده از اینستاگرام بروند. این شبکه ی اجتماعی یکی از بهترین و مجبوب ترین شبکه های اجتماعی است که به شدت هم مورد توجه قشر جوان جامعه است و به وسیله ی آن می توانید این افراد را مورد هدف تبلیغات خود قرار دهید. همچنین اگر قسمت بزرگی از مطالب تولیدی شما از طریق عکس ها  طرح های گرافیکی است بهترین مکان برای انتشار آن ها اینستاگرام است.

سوالاتی که باید از خودتان بپرسید

برای طراحی هر چه بهتر صفحه ی شبکه ی اجتماعی خود چند سوال است که باید از خود بپرسید:
  • چه نوع کسب و کاری را قرار است راه اندازی کنید؟
  • ارزش کسب و کار وفعالیت شما در چه حدی است؟
  • جامعه ی هدف شما چه کسانی هستند؟
  • بخش اصلی مشتریان شما شامل چه نوع افرادی می شود؟
  • کسب و کار شما از کجا شروع شده؟
  • محل فعلی شما و مکن فعالیت شما کجاست؟
  • چرا ممکن است کسی برای خرید از شما ترغیب شود؟
  • چطوری ممکن است یک مشتری بالقوه از پشج شما دیدن کند؟
پاسخ به این سوالات بسیار مهم و با ارزش است و درواقع با پاسخ دادن به این سوالات است که می توانید فعالیت خود را تحلیل کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که در هر زمینه به چه صورت فعالیت کنید تا بهترین پاسخ را بگیرید. به منظور دریافت مشاوره و اطلاع از پکیج های مختلف ما در زمینه های مدیریت شبکه های اجتماعی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، طراحی سایت، بهبود سئوی سایت و ... می تونید از طریق فرم های تماس با ما و شماره هایی که در سایت ثبت شده با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. برای برقراری تماس از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام