بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس چهارم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon شنبه 25 آذر 1396

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس چهارم

در درس سوم به موضوعات دیگری در رابطه با مدیریت شبکه های اجتماعی اشاره کردم و توضیح دادم که تولید محتوای ویدیویی و همچنین متفاوت بودن نسبت به سایر رقبا به چه میزان در موفقیت شما تاثیر گذار است. در مطلب قبلی توضیح دادم که مهم نیست شما در چه زمینه ای فعال باشید و می خواهید چه موضوعی را در شبکه ی اجتماعی خود ارائه دهید، باید مطمئن شوید که تمام تلاشتان را می کنید تا متفاوت از رقبای خود باشید. کاربران به راحتی متوجه شباهت صفحه شما و بقیه می شوند که چنین چیزی تاثیر بسیاری بدی دارد، باید حتما منحصر به فرد بودن صفحه ی خود را مورد توجه قرار دهید.

سادگی در طراحی پیج

یکی از مواردی که باید حتما مورد توجه شما قرار بگیرد سادگی در طراحی پیج در شبکه های اجتماعی است. اگر شما سعی دارید که پیجتان و قسمت های مختلف آن را خودتان تشکیل دهید و بر روی آن محتوا بگذارید باید به این نکته توجه کنید که خیلی راحت می شود توجه کاربران مختلف را با قرار دادن اطلاعات بسیار زیاد جلب کرد، می توان به سادگی با قرار دادن طرح های گرافیکی فانتزی و پر زرق و برق و همچنین مطالب سرگرم کننده و جالب کاربران زیادی را به پیج کشاند و بازدید از پیج را افزایش داد اما چنین چیزی همیشه به معنای اتفاق خوب و خوشایند نیست. این همان کاری است که بسیاری از تازه وارد ها انجام می دهند و درواقع در چنین حالتی علی رغم افزایش بازدید از پیج احتمال خرید محصول از شما کاهش می یابد،

سادگی در پاسخ گویی و محتوا

سعی کنید همواره در قرار دادن مطالب و محتوا بر روی شبکه های اجتماعی سادگی و کوتاهی را رعایت کنید مثلا اگر مطلبی می خواهید قررا دهید که متن زیادی دارد می توانید قسمتی از آن را بگذارید و در ادامه به وبسایت خودتان لینک دهید. اگرچه قرار دادن محتوای تصویری با کیفیت و جذاب در شبکه های اجتماعی بسیار با اهمیت است (و در گذشته درباره ی آن صحبت کردم) اما باید در نظر داشته باشید که زمانی که پیج شما دیگر به راحتی قابل مشاهده و خواندن نباشد کارایی خود را از دست می دهد. داشتن مطالب گرافیکی و ویژه خیلی مفید است ولی قرار نیست چنین مطالبی هر روز بر روی پیج شما قرار بگیرد، متن های بلند که اطلاعات کاملی را ارائه می دهد بسیار مفید است اما تنها تعداد اندکی از چنین مطالبی باید در پیج شما باشد، محل اصلی قرار گیری مقالات شما وبسایتتان است. شما باید طوری رفتار کنید که کاربران برای به دست آوردن مطالب اشتیاق داشته باشند نه اینکه برای این هدف به دردسر بیفتند و سختی بکشند. یکی دیگر از مواردی گه در سادگی و کاربر پسند بودن شبکه ی اجتماعی و ارتباط شما با کاربران تاثیر دارد پاسخ گویی به آن هاست. اگر مخاطبان شما سوالی دارند و مسئله ای را بیان می کنند کافی است تنها اطلاعاتی که نیاز دارند را در اختیار آن ها قرار دهید. به هیچ وجه سعی نکنید با بمباران کردن آن ها به وسیله ی پیام ها محصولاتتان را به فروش برسانید. با رعایت این موضوع شما به کاربران اجازه می دهید که با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند و متوجه جنبه های قوت شما بشوند. مطمئن باشید با رعایت سادگی هر چه بیشتر مشتری های بیشتری به سمت خود جذب می کنید و در آینده نیز آن ها را همراه خود خواهید داشت. به منظور دریافت مشاوره و اطلاع از پکیج های مختلف ما در زمینه های مدیریت شبکه های اجتماعی، بازاریابی در شبکه های اجتماعی، دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، طراحی سایت، بهبود سئوی سایت و ... می تونید از طریق فرم های تماس با ما و شماره هایی که در سایت ثبت شده با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. برای برقراری تماس از طریق تلگرام اینجا کلیک کنید.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام