بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس سوم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon دوشنبه 20 آذر 1396

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس سوم

در درس دوم که از اینجا قابل دسترسی می باشد با موضوع مدیر شبکه های اجتماعی صحبت خود را آغاز کردم و در انتها درمورد محتوای تصویری و بصری صحبت کردم. محتوای بصری مورد بحث در مطلب گذشته عکس ها و تصاویر بودند اما در این مطلب می خواهیم به جنبه دیگر محتوای بصری یعنی ویدیو و کلیپ ها هم بپردازیم و پس از آن درباره ی موارد دیگر بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی صحبت می کنیم.

محتوای ویدیویی

یکی دیگر از مواردی که در شبکه های اجتماعی و فعالیت شما باعث می شود توجه کاربران به مراتب بیشتر شود و بیشتر شما را مورد توجه قرار دهند استفاده از محتوای ویدیویی است. زمانی بود که محتواهای ویدیویی تنها در اختیار یوتیوب و چند سایت دیگر بود اما الآن وضعیت کاملا متفاوت است به طرزی که فیسبوک و اینستاگرام توجه خاصی به ویدیو کرده اند و بخش بزرگی از محتوای این شبکه ها را شامل می شود و از سوی دیگر در توییتر نیز محتوای ویدیویی مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر در تلگرام نیز که در ایران بسیار مورد توجه است و بیشترین تعداد کاربران فعال را دارد ویدیو ها یکی از محبوب ترین محتواهایی است که کاربران استفاده می کنند. از همه ی این موراد نتیجه می شود که شما می توانید در حال حاضر به سادگی ویدیو های خود را در معرض دید عموم قرار دهید. زمانی که شما محتوای ویدیویی خود را در اختیار دیگران قرار دهید می توانید تقریبا مطمئن باشید که این افراد برای مطالعه ی متن شما نیز ترغیب خواهند شد حتی اگر متن شما تعداد کلمات زیادی داشته باشد، شما می توانید با ویدیو کاری کنید که کاربران هر چه بیشتر با کسب و کار شما احساس نزدیکی و صمیمیت داشته باشند و در نهایت با مطالب و پیج شما درگیر شوند، یعنی همان چیزی که به دنبال آن هستیم. توجه کنید که هر چه پیش می رویم محتوای ویدیویی و عکس ها به مراتب بیشتر و بیشتر از متن مورد توجه قرار می گیرند، اگر در این زمینه ها عملکرد ضعیفی داشته باشید یعنی بخش زیادی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

متفاوت باشید

زمانی که می خواهید پیج خود را در شبکه های اجتماعی (و حتی طراحی سایت که جایی در بحث فعلی ما ندارد و بعدا در مطالب جداگانه به آن خواهیم پرداخت) بسازید به هیچ وجه به رقبای خود نگاه نکنید. شما حتی اگر از قبل برنامه بریزید که نمی خواهید اصلا شبیه رقبای خود باشید و با این پیش فرض از آن ها بازدید کنید لاجرم به طور ناخودآگاه قسمت هایی از فعالیت و پیج خود را شبیه به آن ها ایجاد می کنید.برای فعالیت در فضای اینترنتی بسیار مهم است که صفحات شبکه های اجتماعی شما متفاوت از بقیه باشد که در نتیجه ی این کار نه تنها شما خود را از رقبا جدا می کنید بلکه این اطمینان را به کاربران می دهید که شما محتوا و فعالیت مخصوص به خود را دارید، نه فعالیتی کپی و تکراری بر اساس بقیه! به منظور دریافت اطلاعات تخصصی تر در زمینه ی مدیریت شبکه های اجتماعی، جهت دریافت آموزش های کار با شبکه های اجتماعی، طراحی سایت، بازاریابی اینترنتی و به طور کل جهت دریافت مشاوره برای موفقیت کسب و کار با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. اکانت تلگرام : mfathi128  

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام