بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس دوم

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 19 آذر 1396

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی: درس دوم

در مطلب قبلی مبحثی را آغاز کردیم که درباره ی شروع فعالیت در شبکه های مجازی و ادامه ی فعالیت در آن است. در ادامه نیز سعی می کنیم به آموزش نحوه ی فعالیت در شبکه های مجازی بپردازیم. در درس اول توضیح دادم که شبکه های اجتماعی چه تاثیر زیادی بر روی برند سازی دارد و اینکه شما می توانید از ظرفیت بالای این فضا به منظور تبلیغات برند خود نهایت استفاده را ببرید. در ادامه نیز این توضیح را دادم که باید در فعالیت خود در شبکه های اجتماعی ثابت باشید. ممکن است شما در چند شبکه ی اجتماعی جساب کاربری داشته باشید (که این مسئله می تواند کمک بزرگی به شما در جذب مشتری و مخاطب های مختلف بکند.) نکته ای که باید حتما به آن توجه کنید و آن را رعایت کنید این است که حتما فعالیت شما در همه ی آن ها قابت باشد و به خوبی قابل تشخصی باشد.

استفاده از مدیر شبکه های مجازی

یکی از مواردی که باید در فعالیت خود در شبکه های مجازی به آن بپردازید این است که حتما آپدیت و پاسخگو باشید. این بسیار مهم است که کاربران ببینند شما در این شبکه ها فعال هستید نه اینکه برای مدتی فعالیت کنید و آن را رها کنید.  برای این منظور بهترین کار این است که مدیریت شبکه های اجتماعی خود را به دیگران بسپارید، کسانی که در این زمینه به شکل تخصصی فعالیت می کنند اما نکته ی بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد و کارشناسان به آن اشاره کرده اند این است که باید مدیریت تمام شبکه های اجتماعی خود را تنها به یک نفر بسپارید. نوع نوشتن متن ها، طراحی پست ها، قرار دادن عکس ها و دیگر مشخصات و ویژگی های پست های شبکه های اجتماعی زمانی مشابه یکدیگر و در ادامه ی حرف ما "ثابت" است که همه ی آن ها توسط یک نفر ایجاد شده باشند. تیم بستراه با تجربه ی فراوانی که در این زمینه دارد می تواند بهترین شرایط را برای مدیریت هر چه بهتر شبکه های مجازی کسب و کار شما ایجاد کند. ما تمام کارهای مورد نیاز را از صفر برای شما انجام می دهیم، مطالب مناسب و مفید برای شما تولید می کنیم و شبکه های شما را به صورت کاملا اصولی مدیریت می کنیم.

جنبه های بصری

کاربران و به طور کلی تر مردم علاقه دارند که محصولات یا خدماتی که توسط شما عرضه می شود را تصور کنند. زمانی که شما چیزی را برای عرضه دارید که اشخاص می توانند ببینند یا حداقل آن را در ذهنشان تصور کنند، در چنین شرایطی می توانید به راحتی توجه ها را به خود جلب کنید. اینکه متنی درباره ی محصولات شما باشد و کاربران بتوانند آن را بخوانند خیلی خوب است، اگر در این متن چیزی برای یادگیری باشد که بهتر هم می شود اما باز هم در نهایت این تصور کردن و دیدن است که می تواند به معنای واقعی افراد را جذب و به مشتریان ما تبدیل کند. عکس ها آسان ترین راه برای ارائه ی یک محتوای تصویری و قابل دیدن به مشتریان است، مهم نیست از کدام شبکه ی اجتماعی استفاده می کنید، در همه ی آن ها قابلیت قرار دادن تصویر وجود دارد و این بسیار مهم است که شما از چنین قابلیتی استفاده کنید. از فیسبوک گرفته تا یوتیوب و بهترین آن ها اینستاگرام، این عکس ها هستند که نکته ی اصلی پست شما را به مخاطب ارائه می دهد و او را جدب می کند. موضوع عکس ها در شبکه های اجتماعی را با این حرف به پایان می برم که ممکن است شما پستی را بر روی این شبکه های منتشر کنید پر است از کلمات مختلف و حاوی یک متن طولانی است، شما آن را منتشر می کنید چون درباره ی موضوع به خصوصی صحبت کرده اید و می خواهید کاربران متن شما را به دقت مطالعه کنند. حتی در چنین شرایطی شما باید از عکس های خوب و با کیفیت و مناسب متنتان استفاده کنید. شما همچنین برای دریافت مشاوره ی تخصصی و حرفه ای درباره ی کسب و کار خود و نحوه ی برخورد با شبکه های اجتماعی خود و یا برای دریافت آموزش های کاملا حرفه ای و اصولی در این زمینه و شرکت در کلاس های آموزشی طراحی وب و سئو و ... می توانید با کارشناسان سایت ما در ارتباط باشید. برای این کار می توانید از شناسه ی تلگرام روبرو استقاده کنید: @mfathi128

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام