بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام و علل محبوبیت آن!

آژانس دیجیتال مارکتینگ بِستراه

clock icon یکشنبه 17 دی 1396

بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام و علل محبوبیت آن!

(مطلب دوم از مجموعه اینستاگرام مارکتینگ بست راه)

بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام

بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام و علل محبوبیت آن! پی بردن من به اهمیت بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام رسیدن به بن بست؛ در جستجوی مسیر ویژگی های منحصر به فرد اینستاگرام  مزایای اینستاگرام نسبت به شبکه های اجتماعی مشابه حرف آخر امروز

 

بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام؛ این موضوعی است که در مجموعه اینستاگرام مارکتینگ بست راه، مورد بررسی قرار خواهیم داد. در مطلب قبل نگاه کوتاهی داشتیم به تاریخچه انتشار اینستاگرام و علل محبوبیت روز افزون اون، بعد از اون توضیحاتی به شما ارائه دادیم که مشخص می کرد اینستاگرام می تونه فضای مناسبی برای ایجاد و یا توسعه کسب و کار های اینترنتی ( بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام یا ... ) باشه. در این مطلب به تشریح دلایل محبوبیت اینستاگرام و همینطور اثبات امکان کسب درآمد از اون می پردازیم. پس همراه ما باشید :)

 
  • پی بردن من به اهمیت بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام

بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام

من در یکی از روزهای سال ۲۰۱۵ (تاریخ ها رو میلادی می گم چون تاریخ تولد اینستاگرام میلادی ثبت شده) ، با دیدن تحولات زیادی که طی سال های گذشته در دنیای اینستاگرام اتفاق افتاده بود. و همینطور مطالعاتی که داشتم تصمیم گرفتم که برای خودم یک کسب و کار اینستاگرامی راه بندازم. برای انجام این کار فقط کافی بود که یک صفحه (با موضوع دلخواهم) توی اینستاگرام بسازم و کارم رو شروع کنم، پس دست به کار شدم. همون روزها بود که متوجه شدم خیلی از مردم دیگه همزمان با من بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام خودشون رو شروع کردن.

اولین مرحله برای شروع این کسب و کار، افزایش فالوور در اینستاگرام و جذب مخاطب بود، پس من هم با فالو کردن افراد مختلف و دعوت از اون ها سعی کردم که صفحه خودم رو به اون ها معرفی کنم و هر روز محبوب و محبوب تر بشم، اما با سرعت باور نکردنی یک سال از تولد صفحه من گذشت و حالا فقط من مونده بودم و صفحه ای با کمتر از هفتصد فالور، که هر روز هم در حال ریزش بودن! این در حالی بود که چند تا از صفحاتی که هم سن و سال صفحه من بودن، علاوه بر محبوبیت و افزایش فالوور هاشون تا چندین هزار نفر، به درآمد زایی میلیونی هم رسیده بودن!

 
  • رسیدن به بن بست؛ در جستجوی مسیر

مشکل کجا بود؟ من هم مثل اون ها هر روز تصاویر، متن ها و ویدیو های مختلفی رو به اشتراک میذاشتم و از افراد مختلفی برای دیدن صفحه ام دعوت می کردم، بنابراین می دونستم که مشکل کم کاری در تولید محتوا و تبلیغات نبوده، پس مشکل چی می تونست باشه؟!

روز های زیادی فکر کردم و بالاخره تصمیم گرفتم که با یک متخصص تماس بگیرم، پس به ملاقات دوستی رفتم که از متخصصین طراحی سایت ، سئو و بازاریابی اینترنتی در شیراز بود. این متخصص در جواب سوالات من راجع به شکستی که باهاش مواجه شده بودم، گفت که شاید میزان تولید محتوا و فعالیت هایی که روی صفحه خودت انجام میدی با میزان کاری که اون ها انجام میدن برابر باشه و یا حتی بیشتر. اما مساله ای که وجود داره اینه که نوع تولید محتوا و روش های جذب مشتری تو کارآمد نیستن. در واقع من باید یاد می گرفتم که چطور برای این شبکه اجتماعی محتوا تولید کنم و مخاطبین رو جذب کنم.

اما در همین حین موضوع دیگه ای ذهن من رو درگیر خودش کرد، اینکه شاید اینستاگرام فضای مناسبی برای درآمد زایی نباشه، همینجا بود که این متخصص بازاریابی اینترنتی در شیراز ، ویژگی های منحصر به فرد این اپلیکیشن رو نسبت به موارد مشابه برام تشریح کرد:

 

ویژگی های منحصر به فرد اینستاگرام

[caption id="attachment_6155" align="aligncenter" width="1024"]بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام 3 بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام ۳[/caption]

اینستاگرام بر خلاف شبکه های اجتماعی مشابه خودش پر از دکمه های اضافه و مسیرهای تو در تو نیست. در اینستاگرام تمام اطلاعات و محتوایی که به اشتراک گذاشته میشه، تنها در قالب یک صفحه گالری عمودی قرار می گیره و به طور مستقیم و به راحتی قابل دسترسی هستن.  به علاوه اطلاعات مربوط به هر برند خاص، چه نام کاربری صفحه (اسم برند)، و چه اطلاعاتی که برای هر پست نوشته میشه، جلو چشم مخاطب و در دسترسه.

از طرفی قابلیت بصری این اپلیکیشن انقدر ملموس و جذاب هست که با مصور کردن موضوعات مختلفی که بسیاری از مخاطبان نمی تونن با اون ها ارتباط برقرار کنن. نظر بسیاری از کاربران رو به سرعت به خودش جلب می کنه، بنابراین شما می تونین خیلی از مخاطبین دفع شده توسط فضاهای دیگه رو به سمت خودتون جذب کنین.

از طرف دیگه، شما می تونین با مشتری ارتباط متقابل و مستقیم برقرار کنین، که این جذابیت کار رو چندین برابر می کنه.

 

مزایای اینستاگرام نسبت به شبکه های اجتماعی مشابه

  • در اینستاگرام می تونین به تمام هوادارانتون دسترسی پیدا کنین، این در حالیه که در فیسبوک تنها به ۶% از اون ها دسترسی دارین.
  • میزان فعالیت کاربران این شبکه ۵۸ برابر بیشتر از فعالیت کاربران فیسبوک و ۱۲۰ برابر بیشتر از کاربران توییتره، این به این معنیه که کاربران وقت بیشتری رو در این شبکه صرف می کنن. و بیشتر از بقیه شبکه های اجتماعی پیگیر محتواهای به اشتراک گذاشته شده هستن. به همین دلیله که میزان (لایک، کامنت، اشتراک گذاری، و غیره) در این شبکه بیشتر از بقیه شبکه های اجتماعی هست.
  • استفاده از اینستاگرام انقدر آسونه که نیاز به آموزش و یادگیری نداره. این درحالیه که بسیاری از مخاطبان شبکه های اجتماعی دیگه مثل فیسبوک و توئیتر بخاطر پیچیدگی استفاده، از فعالیت در اون ها صرف نظر کردن.
  • میزان فعالیت ها و مشارکت های واقعی و مفید افراد در اینستاگرام ۱۱۵% افزایش داشته، در حالی که همین مقدار برای فیسبوک طی سال های اخیر حدود ۶۳% کاهش پیدا کرده! میزان مبلغ سفارش ها در اینستاگرام در تمامی کشور ها به طور میانگین ۶۵ دلاره، اما در فیسبوک؛ که تا آخرین آمار منتشر شده پرطرفدار ترین شبکه اجتماعی معرفی شده، ده دلار کمتر یعنی تنها ۵۵ دلار هست.
  • شرکت اینستاگرام به طور مداوم در حال پاک سازی و حذف حساب های کاربری جعلی و هرزنامه ها هست.
  • در حال حاضر بیش از ۹۵% از بازاریابان دنیا از فیسبوک و شبکه های اجتماعی مشابه استفاده می کنن. این در حالیه که سهم رقابتی شما در اینستاگرام بسیار کمتر تنها حدود ۳۶% خواهد بود (یعنی چیزی حدود یک سوم از رقبا).
  • میزان طرفداران و کاربران اینستاگرام به طور معمول ماهانه ۱۶% افزایش پیدا می کنه (حدود ۲۰۰% در سال).  

حرف آخر امروز

بعد از تمام این صحبت ها دوست متخصص من متذکر شد که؛ «تمام موارد گفته شده، دست به دست هم دادن تا اینستاگرام محیط مناسب تری برای ایجاد یک کسب و کار الکترونیکی باشه، بنابراین مشکل از تسلط تو به روش های بازاریابی و مدیریت صفحات هست.»

بعد از اون قرار شد که این کارشناس بازاریابی اینترنتی در شیراز، تجربیات خودش رو به طور رایگان در اختیار من بذاره تا بتونم صفحه خودم رو به نحو احسن مدیریت کنم، و مهمتر از اون به درآمد زایی برسم.

اگر شما هم می خواین که از تجربیات این متخصص و آموزش های خوبش به طور رایگان بهره مند بشین، در مطلب بعدی همراه من باشین.

مطالب مشابه

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

شرکت دیجیتال مارکتینگ شیراز

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

راهنمای سایز عکس و ویدئو در اینستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

عکس پروفایل اینستاگرام | اهمیت و ویژگی های آن

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی و رایج ترین انواع صفحات اینستاگرام